Kaks iPhone’i häkki, mida sa kindlasti teadma pead

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Paks ja vormitu. Kas ma sellist iPhone'i tahtsingi?

Rubriiki toetab

Elu veeretas hiljuti mu ette kaks avastust, mis mõlemad garanteeritult tõstavad sinu iPhone’i kasutusmugavust ja selle tarbimisest saadavat rahulolu.

Probleem number 1: appi, mu iPhone on nii aegunud, tahan uut

Eelmisel nädalal pani kolleeg koosoleku ajal lauale Samsung Galaxy S10+. See on kõige uuem tipptelefon, mis parajasti saada on, napilt poodi jõudnud. Kiiskav ja sihvakas teine.

Vaatasin oma vana iPhone’i ja nutt kippus kurku. Paks plastmassist jurakas.

Või oota, see telefon tuli ju tegelikult oktoobris müüki ja on hetkel Apple’i kõige uuem telefon. Tal on intelligentne A12 Bionic kiip ja järgmise põlvkonna 8-tuumaline Neuraalmootor. Mida üks Samsung selle vastu saaks?

Kuidas aga teha oma neli kuud vanast iPhone’ist jälle tutikas? Väga lihtne, võta ta aeg-ajalt sellest paksust kaitseümbrisest välja, mille sisse sa ta valusatele õppetundidele tuginedes oled toppinud.

Nii saad vähemalt ajutiselt jälle nautida seda läikivat iludust. Kui aga oled üks neist julgeist, kes ilma kestata purjetab, siis ma ei saa sind aidata.

Probleem number 2: käsi ei ulatu üle ekraani, aga väiksemat ka ei taha

Kui oled üks neist, nagu mina, kes eelistab suurt telefoni, sest ekraanilt lugemist on nii palju, oled kindlasti kokku puutunud järgmise probleemiga.

Ekraanil on seitse rida äppe. Minu pöial ulatub vaevata viiendani. Selleks, et ülemises reas olevat “Pargi” rakendust avada, pean alati kaheldava väärtusega kallutusliigutuse tegema, mille käigus telefon tasakaalust välja läheb ja käega eriti kontaktis ei ole. So far so good, aga teab, kauaks seda õnne.

Sarnaselt tüütu on brauseriaknasse aadressi või otsingusõna sisestamine – see on täiesti seal üleval otsas. Nad võivad küll neid plus-size telefone nimetada kahe näpu aparaatideks, aga enamasti tahaks ju ikka ühe käega hakkama saada.

Nüüd leidsin üht YouTube’i videot vaadates vist lahenduse. Kui tõmbad näpuga üle ekraani alumise ääre, siis sõidab kuva poole võrra allapoole ja ka “ülemise otsa asjad” on mõnusasti kättesaadavad. Ei saa öelda, et pärast vana Steve’i kadumist enam inimestele ei mõeldaks.

Aga selle funktsiooni pead enne sisse lülitama: Settings > General > Accessibility > “Reachability”.

P.S. Ma tean, et ümbrise ära võtmine on no-brainer ja “Reachability” toodi välja juba 2014. aastal, aga häid asju tuleb ikka aeg-ajalt meelde tuletada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.