Apple

Kas Apple muudab vanad iPhone’id meelega aeglaseks?

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Mõne aja eest hakkas levima uudis, justkui muudaks Apple tarkvarauuendustega vanemad seadmed tahtlikult aeglasemaks, et kasutajad uusi telefone ostaks. Populaarse telefonide jõudlustesti 3DMark looja Futuremark heitis aga pilgu oma statistikale ning selgub, et tegelikult midagi sellist ei toimu.

Tulemuste nägemiseks vaadati testi Sling Shot Extreme tulemusi erinevate iPhone’i mudelite ning erinevate iOS-i versioonide lõikes. Nagu tulemustest näha on, ei ole uuenduste tõttu seadmete riistvara aeglasemaks muutnud, see nii GPU kui ka CPU vaatepunktist vaadates.

Siiski on näha väikeseid kõikumisi, kuid suurt langust ühegi uuenduse tõttu näha ei ole, seda ka vanema iPhone 5s-i puhul, mille protsessor on täpselt sama kiire iOS 11 operatsioonisüsteemiga, kui see oli iOS 9 operatsioonisüsteemiga.

Siiski on võimalik, et pärast uuendust tunduvad seadmed aeglasemad. On võimalik, et osad rakendused ei ole veel uue operatsioonisüsteemi jaoks optimeeritud või et mõni operatsioonisüsteemi osa nõuab varasemast rohkem ressursse, muutes sellega kasutuskogemuse mõnevõrra aeglasemaks. Selge on aga see, et protsessorite kiirust Apple uuendustega kuidagi ei piira.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.