Apple

Kas Apple võib järgmisest aastast Venemaa turult lahkuda?

Foto: Scanpix/TASS/Sergei Bobylev.

Rubriiki toetab

Apple’i juhtkonnal on kuus kuud aega otsustada, kas jätkata Venemaa turul tegutsemist või lahkuda sealt, kirjutab The Economist.

Alles detsembrikuus kirjutas Venemaa president Vladimir Putin alla seadusandlusele, mis keelab Venemaal selliste nutiseadmete müügi, kuhu pole teatud kohalikke rakendusi eelinstalleeritud.

2020. aasta juulis jõustuvat seadust on hakatud “Apple’i vastaseks seaduseks” nimetama, kuna see mõjutab otseselt tootjat, kelle jaoks on oma seadmetesse lubatud rakenduste üle kontrolli omamine alati tähtis olnud.

Seaduse pooldajad on toonud põhjusteks Venemaa internetifirmade kaitsmise ja vanemaealiste kodanike aitamise, kelle jaoks võib nutiseadmete kasutamine keeruline olla. Hetkel pole siiski teada, milliseid rakendusi peaksid nutiseadmete tootjad oma seadmetesse paigaldama.

Apple’i jaoks võib vene turg olla muutuste sisseviimiseks liialt väike. Samas viis firma alles novembrikuus oma ilma- ja kaardirakendustes sisse muudatuse, mis näitab 2014. aastal Venemaa poolt ebaseaduslikult okupeeritud Krimmi poolsaart kui osa Venemaast.

See liigutus võib näidata Apple’i soovi Moskvaga suhteid siluda. Ukraina välisminister ja hulk Euroopa Parlamendi liikmeid on muudatuse osas pahameelt avaldanud.

Apple on tänaseni suutnud poliitilistest skandaalidest üpris edukalt eemal püsida, kuid nüüd on ettevõttel vaja kuue kuu jooksul otsustada, kas loobuda Venemaa turust või mitte.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.