Apple

Kas Maci arvutid võivad juba lähiajal näotuvastuse toe saada?

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Kui senini on Apple’i näotuvastus olnud iPhone’ide ja iPadide pärusmaa, siis pole välistatud, et õige pea saab näomustriga ka oma Maci sülearvutit lahti lukustada.

9to5mac tehnikaportaal on uue operatsioonisüsteemi beeta versioonis leidnud koodiridadelt vihjeid näotuvastusele. Kuigi otseselt pole mainitud Face ID nime või TrueDepth kaamerat, mis näoga tuvastamist võimaldavad, leiab sealt väljendid nagu “FaceDedect” ja “BioCapture”, mis sellisele võimalusele viitavad.

Apple’i uued operatsioonisüsteemid on hetkel aktiivses arenduses ning tuuakse välja sügisel, kui tavaliselt tutvustatakse ka uusi telefonimudeleid. MacOS uus versioon kannab nimetust Big Sur ning selle raames tuuakse välja ka täiesti uus Safari veebilehitseja versioon, mis peaks võimaldama ka näotuvastusega lehtedele sisse logimist. See võib lootust anda, et näotuvastus arvutitele tuleb juba sellel sügisel.

Ennatlike järeldusi aga teha ei tasu ning uue funktsiooni olemasolu kohta saab juba selgust õige pea, kui septembri alguses toimub iga-aastane Apple’i üritus.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.