Apple

Kõige oodatum iPhone on kohal: iPhone 13 toob uued värvid ja väiksema kulmu

Rubriiki toetab

Apple tutvustas uut iPhone 13 ja iPhone 13 mini mudeleid, mis on läbi teinud väiksemat sorti uuendused. Suurima muudatusena on nüüd ekraanikulm telefonil väiksem, värvivalik suurem ning kaamerate funktsionaalsus täienenud.

Nagu oligi oodata, siis iPhone’i uusim seeria endaga revolutsioonilisi uuendusi kaasa ei toonud. Silmanähtavatest erinevustest on ekraani ülemise osa kulm läinud 20 protsenti väiksemaks ning tagant vaadates on muudetud kaamera sensorite asetust.

Ekraan on samuti läbinud uuenduskuuri ning on nüüd kuni 28 protsenti heledam. Mõõtmed on jäänud samaks, ekraani suuruseks on endiselt 6,1 tolli. Ekraan toetab Dolby Vision ja HDR10 võimekust ja on endiselt OLED tehnoloogial põhinev.

Nii nagu igal aastal, leiab uue iPhone’i seest uue kiibi, seekord A15 Bionic nimelise. Apple’i sõnul on nende uus 5nm tehnoloogial põhinev kiip poole võimsam konkurentide omast ning graafika kuni 30 protsenti sujuvam.

Baasmudel on saanud uuenduse ka kaamerate osas. Põhikaamera suudab nüüd koguda kuni 47 protsenti rohkem valgust võtte jaoks ning lisatud on iPhone 12 pro Max mudelil esmakordselt tutvustatud “Sensor-shift OIS” funktsioon.

Uuendusena on kaameratele lisatud ka filmimaailmast tuttav võte, millega saab video tegemise käigus fookuse kaugust muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.