Apple

Kõik, mida pead teadma Apple’i eilsest suurest üritusest: HomePod, iOS11, iMac Pro

Rubriiki toetab

Eile toimus Apple’i iga-aastase arendajatekonverentsi WWDC avaüritus, kus ettevõte näitas, mille kallal viimase aasta jooksul töötatud on. Uuenduse said kõik Apple’i operatsioonisüsteemid ja samuti sai näha uusi seadmeid.

Siin on kõik, mida sa eileõhtuse ürituse kohta teadma pead.

iOS 11

Eilse avaürituse üheks naelaks oli traditsiooniliselt iPhone’ide ja iPadide operatsioonisüsteem iOS, mis kannab nüüd järjekorranumbrit 11. Erinevalt eelmistest aastates ei saanud iOS ühte suurt teistest rohkem silmapaistvat uuendust ja pigem viimistles Apple toodet, et selle kasutusmugavust ning funktsionaalsust paremaks muuta.

Teiste seas sai uuenduse ka Siri, mis sarnaneb nüüd rohkem Google Assistantile. See saab paremini aru kontekstist ja oskab selle tulemusel anda paremaid soovitusi ning oskab seda infot nüüd ka kõikide seadmete vahel jagada. Sarnaselt Google’i toodetele hakkab Siri jälgima ka seda, mida kasutaja internetist otsib.

Suurema visuaalse uuenduse läbis Control Center, kust kasutajad saavad mitmeid seadme aspekte juhtida. Kõik valikud on nüüd ekraanil korraga nähtavad, seega ei ole vaja mõne sätte muutmiseks näpuga viibata või valikut kuskilt otsida.

Paremaks muutub ka iOS-i kaamerarakendus, millega saab teha Instagramist tuttavat korduvat lühivideot.

Kõige suurem visuaalne muutus tabab aga App Store’i, mille välimus muutub tundmatuseni. Disain muutub kaasaegsemaks ja kasutajasõbralikumaks. Näiteks hakkab rakendustepood igapäevaselt teatud rakendusi esile tõstma, et neid oleks kergem leida.

Samuti muutub iOS paremaks autojuhtidele. Uus lahendus saab aru, kui seadme omanik on parasjagu autoroolis ning ei näita sõitmise ajal teateid, mida kasutajal tarvis ei ole. Siiski on kontaktidel võimalik teatud juhtudel märguandepiirangust läbi murda, kui midagi väga olulist on vaja edasi öelda.

Uus iOS 11 jõuab kõikide kasutajateni sel sügisel.

watchOS, machos ja tvOS

Traditsiooniliselt said iOS-i kõrval uuendused ka Apple’i teised operatsioonisüsteemid. Ettevõtte watchOS platvormile lisandus võimalus vaadata sisu ka Amazoni videokeskkonnast ning watchOS sai mitmeid uusi sihverplaadi välimusi, nende seas ka uue Siri sihverplaadi, mis näitab kasutajale just seda infot, mida ta parasjagu vajab.

Apple tutvustas ka uut lahendust, kus Apple Watchiga on võimalik puudutada mõnd jõusaalis olevat masinat ning selle abil sünkroniseerida info, mis on kellal ning info, mis on masinal.

Suurema uuenduse läbis macOS. Varem macOS Sierra nime kandnud operatsioonisüsteem sai nüüd nimeks High Sierra. Suurimaks muutuseks on uue failisüsteemi kasutusele võtmine, milleks on iPhone’idest tuttav Apple’s File System. Uue failisüsteemiga peaksid seadmed olema märkimisväärselt stabiilsemad ning kiiremad.

Safari veebibrauser on samuti pärast uuendust kiirem, blokeerides ka isemängivaid videoid ning lahendusi, mis kasutajaid reklaamide näitamiseks jälgivad.

Uuendused jõuavad kõikide kasutajateni sügisel.

iMac

Apple uuendas jõudsalt ka iMacide tooteseeriat ning andis teada, et toob talvel välja uue professionaalidele suunatud iMac Pro, mille näol oleks tegemist kõige võimsama Apple’i arvutiga, mis iial toodetud on. Soovi korral on võimalik arvuti varustada kuni 18 tuumalise protsessoriga. Kõige nõrgemate komponentidega mudeli hind algab 5000 dollari juurest.

Loe iMac Prost ning uuenduse saanud tavalistest iMacidest pikemalt siit.

iPad

Ürituse käigus kuulutas Apple välja ka uue 10,5-tollise ekraaniga iPad Pro, mis on sama suur, kui vanem 9,7-tollise ekraaniga mudel. Selle kohta, kuidas see võimalik on, saad pikemalt lugeda siit.

HomePod

Google Home ning Amazon Echo nutikõlarid on kasutajate seas osutunud äärmiselt populaarseks, seega tõi Apple turule ka enda nutikõlari. HomePod on varustatud mitmete nutikate lahendustega, et pakkuda võimalikult head helikvaliteeti, samuti leiab seadme seest ka Siri digitaalse assistendi. Loe pikemalt siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.