Apple

Kuidas enda kasutatud Mac müügiks ette valmistada?

Rubriiki toetab

Oled enda hästi teeninud, aga vana arvuti uue ja läikiva vastu vahetanud ning ei tea mida vanaga teha? Toimivat asja pole mõistlik ka niisama ära visata, vaid leida sellele uus peremees, kes raalist veel rõõmu saaks tunda.

Müügiks ettevalmistamisel tasub ette võtta need allpool kirjeldatud sammud – nii väldid isikliku info sattumist võõrastesse kätesse ning saad uuele omanikule värske operatsioonisüsteemiga seadme üle anda.

1. Varunda failid ja andmed

Kui plaanid uue arvuti peale üle kolida ja soovid vanast failid ja seaded kõik üle tuua, on mõistlik teha neist enne tagavarakoopia. Apple’i arvutis saab seda teha kasutades rakendust “Time Machine” ning salvestamiseks on vajalik mõni mäluseade, näiteks väline kõvaketas. Kui aga soovid mingeid kindlaid faile ainult ülemineku perioodiks salvestada ja nende maht pole väga suur, saab need ka mõnda pilveteenusesse salvestada.

2. Logi enda kasutaja Apple’i teenustest välja

Kui kasutad lisaks Apple’i seadmetele ka nende teenuseid, on mõistlik vanas arvutis enne müümist ennast igalt poolt välja logida. Näiteks kui kasutad iTunesi, laseb see teenus ühe kasutajakontoga siduda kuni viis seadet ning aja jooksul võib see limiit märkamatult täis saada. Lahti saad seadet siduda iTunesi küljest, kui avada menüüribalt Accounts -> Authorisations -> De-authorise this computer.

Kui kasutad iMessage’i teenust, on mõistlik ka sealt välja ennast logida. Selleks tuleb Message rakendus avada ning menüüribalt “Preferences” valiku alt “Account” nupp üles leida. Sealtkaudu pääsed enda kontole ligi ning avanevast vaatest saad ühe valikuna ka teenusest välja logida.

3. Ühenda lahti Bluetooth-seadmed

Kuigi see osa pole otseselt hädavajalik, on kindlam ka see toiming enne müümist ära teha. Sinihambaga ühendatud seadmete lahti ühendamine vähendab hilisemaid probleeme teiste seadmetega. Selleks ava menüüribal õuna logo alt System Preferences -> Bluetooth valik, kuhu kõik ühendatud seadmed kuvatakse. Nüüd saad vastavalt vajadusele seadmeid eemaldada.

4. Taasta arvuti algseaded

Kui kõik eelnev on tehtud, jääb üle veel arvuti algsesse seisu tagasi viia ja puhas operatsioonisüsteem peale installeerida. Selleks on vajalik siseneda Maci taasterežiimi – sinna pääsemiseks tuleb menüüribalt õuna logo alt Restart valida.

Kui arvuti taaskäivitub ja kuuled käivitusheli, vajutada korraga klahve Command (⌘) ja R. Avanenud menüüst saab Disk Utility valiku alt olemasoleva sisu arvutist täielikult kustutada ning uue kasutaja jaoks värske operatsioonisüsteemi arvutile peale panna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.