Kuidas iPhone’i ja iPadi võltskaableid ära tunda?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Iga nutiseadmete lahutamatuks kaaslaseks on laadimiskaabel. Suurimaks hädaks nende puhul on aga see, et need kipuvad katki minema ja ära kaduma.

Apple’i nutiseadmed kasutavad Lightning-tüüpi kaableid ning nende valik järelturul on ülisuur. Paljudest müügikohtadest on võimalik soetada laadimiskaableid poole soodsamalt originaalist või veelgi odavamalt. Tõenäosus on, et sellisel juhul ei ole tegu ikkagi päris õige Apple’i toodanguga. Kuidas aga võltsingut ära tunda?

Originaal versus võltsing

Esimene tunnus, mille järgi originaali ära tunda, on tootjapoolne info valmistamise kohta kaabli enda peal. Vastava teksti leiab USB poolsest otsast, kuid seda võib esmapilgul olla raske tuvastada, kuna see on kaabliga sama värvi.  Tekst ise ütleb, et antud toode on disainitud Apple’i poolt ning kokku pandud ühes kolmest riigist – Hiina, Vietnam või Brasiilia. Sellele järgneb tootekood. Võltsingutel üldjuhul selline info puudub või on poolik.

Foto: Apple.com

Teiseks tulevad erinevused sisse Lightning-liidese poolses otsas. Originaal on alati värvuselt helehall ning ühe kindla mõõduga – 7,7×12 mm. Samuti on originaalotsa kontaktid ühtlaselt paigutatud ning ümarate otstega, samas kui võltsingul võivad need olla kandilised ning ebakvaliteetse viimistlusega.

Foto: Apple.com

Ka USB-poolses kaabli otsas on kindlad tunnused, mida jälgides saab võltsingut originaalist eristada. Apple’i kaabli kontaktid on alati ülekullatud ning selle pind on ühtlaselt viimistletud ning sile. Ühenduskohad on trapetsikujulised ja alati võrdsel kaugusel servast. Võltsingutel tõenäoliselt nii täpset spetsifikatsiooni ei kohta, isegi kui osad detailid on neil sarnased originaalile.

Foto: Apple.com

Miks originaali eelistada?

Ahvatlus katki läinud või ära kadunud kaabli asemel mõni odav asendus soetada on igal kasutajal suur, kuna üldjuhul saab sellise kaabli oluliselt soodsamalt osta. Kuid soodsam hind ei tähenda sama kvaliteeti – isegi kui see alguses töötab korrektselt, siis ühel hetkel võib see lihtsalt üles öelda ja päris kindel on, et see juhtub oluliselt varem kui originaalil. Hullemal juhul võivad võltskaablid rikkuda telefoni aku, pole välistatud ka põlema süttimine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.