Apple

Kuidas iPhone’i mälumahtu juurde saada ja telefon kiiremaks muuta?

Rubriiki toetab

Olgugi, et uuematel telefonimudelitel kasvatakse aasta-aastalt mälumahu suurust, ei kipu seda kunagi olema piisavalt. Osaliselt on ka põhjus selles, et rakenduste ja failide mahud aina suurenevad. Viimased tänu parematele kaameratele ja videokvaliteedi kasvule.

Kui sinu iPhone’i kummitab ruumipuudus ja sellest tingitud uimasus telefonis toimingute tegemisel, tasub proovida neid nippe mäluruumi suurendamiseks.

Kustuta kasutusest väljas rakendused

Apple telefonidega tuleb vaikimisi kaasa paras ports erinevaid rakendusi, mida sa ei pruugi igapäevaselt üldse kasutada. Mitmed neist võivad olla päris suured ruumi õgardid, näiteks Apple’i enda kontoritarkvara äpid Pages, Sheets, Keynote või iMovie.

Ülevaate telefoni alla laetud rakendustest saad Settings -> iPhone Storage. Operatsioonisüsteem annab ka ise soovituse nende rakenduste kustutamiseks, mida sa pole regulaarselt või ammu kasutanud. Kui sa pole kindel, kas soovid neid kõiki ära kustutada, saad nimekirjast mahu järgi ka mugavalt ise valida.

Lisaks annab Apple ka võimaluse rakendus telefoni alles jätta, kuid selle andmed kustutada. Nii saad vajadusel selle kiirest kasutusele võtta, kuid säästad siiski olulisel määral mälumahtu.

Kustuta suuremahulised failid ja meedia

Sarnaselt niisama seisvatele rakendustele on igal kasutajal telefonis kindlasti ka suuremahulisi faile, millel enam kasutust pole. Näiteks Apple Music rakendusest alla laetud lood võivad päris suure tüki telefoni mälumahust ampsata. Õnneks on olemas muusikarakendusel nipp, mis laseb kasutatud salvestusruumi laulude jaoks optimeerida.

Selleks mine Settings -> Apple Music -> Optimise Storage. Sealt alt saad määrata, kui palju laule soovid telefonis alla laetuna hoida.

Lisaks suuremahulistele rakenduste kustutamise soovitustele, pakub iOS süsteem sama võimalust ka suurte failide ja manuste jaoks. Seda infot näed samuti mälumahu kuvamise avavaates Settings -> iPhone Storage.

Salvesta videoid vaikimisi madalama resolutsiooniga

Nagu mainitud, muutuvad video- ja pildifailid aina suuremaks, sest kaamerate kvaliteet tõuseb. Üheks võimaluseks mälumahtu optimeerida on piltide salvestamine iCloudi, mitte telefoni. See vähendab nutiseadmes oleva pildifaili mahtu, kuid säilitab originaali kenasti pilves. Valiku aktiveerimiseks mine Settings -> Photos ja vali sealt “Optimise iPhone Storage”.

Videode puhul on aga heaks nipiks vähendada nende resolutsiooni, mis faili mahtu oluliselt alla toob. Settings -> Camera -> Record Video alt leiad erinevad salvestusvalikud ja saad seal vastavad muudatused teha. Juhul kui videoid on samuti telefoni suurel hulgal kogunenud, annab mälumahu haldamise tööriist sellest teada ning võimaldab sul suuremaid faile kustutada.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.