Apple

Kuidas lapsele iPhone’il konto luua ja seega telefonikasutusel silm peal hoida?

Rubriiki toetab

Apple võimaldab iPhone’i telefonide kasutamiseks lapsele eraldi konto teha, mille vanema omaga siduda saab. Nii saad lapse ekraanikasutusel silma peal hoida ning lubada või keelata erinevate rakenduste kasutamist.

Kuidas aktiveerida?

Kõigil lastel, kelle vanus jääb alla 13 aasta, saavad oma konto luua vanema kaasabil, kellel on endal konto juba olemas. Seda saab mugavalt teha telefoni esmase seadistamise käigus.

Esmalt tuleb sisestada lapse vanus, turvaküsimuste vastused ning seejärel luuakse lapsele eraldi icloud.com lõpuga konto. Siin saad valida ka selle, kas uue rakenduse alla laadimine tuleb enne vanemaga kinnitada.

“Ask to buy” funktsiooni saab sisse ja välja lülitada eraldi ka Apple ID -> Family Sharing menüüst.

Kuidas kasutada?

Edaspidi, kui laps soovib rakenduse poest midagi alla laadida, tuleb vanemale telefoni selle kohta teade, mille saab vastavalt kas lubada või keelduda. Viimasel juhul äppi lapse telefoni ei laeta.

Muid tegevusi on võimalik hallata menüüs “Screen Time” valiku all. Seal näeb enda ekraaniaja kasutuse all ka laste vastavaid näitajaid. Kuvatakse nii ekraaniaega, kui ka konkreetseid rakendusi, mida ja kui kaua on kasutatud.

Esmasel kasutusel tuleb määrata ka PIN-kood, millega neid valikuid saab hallata. Kui mõned rakendused on lapse telefonis keelatud, siis on nende kasutamist võimalik sama PIN koodi abil ka lubada. Ehk kui laps ise PIN koodi teab, saab ta seda rakendust kasutada.

Kokku on neli erinevat valikut:

Downtime võimaldab määrata ajavahemiku, millal eelnevalt määratud rakendus saab kasutada.

Always Allowed valik on see koht, mille alt vastavaid rakendusi saab lisada ja eemaldada.

App Limits võimaldab kasutust vastavalt kindlale rakenduste grupile piirata, näiteks mängudele.

Muid valikuid saab seadistada Content & Privacy Restrictions alammenüüst.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.