Apple

Kuidas Maci kindlal kellaajal välja lülitama määrata?

Rubriiki toetab

Paljude kasutajate jaoks on mugav arvutit määratud ajal välja lülitada. Mac arvuti pakub selle jaoks kahte lahendust, kasutades menüüsse sisseehitaud varianti või Terminali rakendust.

Kui eelistad menüüst seda teha, siis ava System Preferences -> Energy Saver -> Schedule. Viimase leiad akna alumisest paremast servast.

Selle avades saab valida nii arvuti käivitamist kindlal kellaajal kui ka välja lülitamist. Lisaks saab viimase puhul arvuti ka lihtsalt unne panna või lasta tal taaskäivitus teha. Ajaliselt on võimalik valida korduvat tegevust nädalapäevade järgi või eraldi nädalasiseste päevade ja nädalavahetuse järgi.

Kui aga kõik see eelnev tundub pikk ja tüütu, saab Terminali rakenduse kaudu asja ka palju kiiremini teha. Siin ei määrama konkreetset kellaaega, vaid minutite arvu, peale mida arvuti välja lülitub.

Terminali rakenduse saad kõige kiiremini avada otsingu kaudu. Kui rakendus lahti, siis tuleb sinna sisestada käsk sudo shutdown -s +n. N asemel tuleb kirjutada number, mitme minuti pärast arvuti unne läheb.

Kui tahad arvuti täielikult kinni lülitada, kasuta käsus “–s” asemel “-h”. Kui aga soovid restardi teha, siis “-r”.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.