Kuidas Maci peal kuvatõmmiseid teha?

Kuvatõmmist salvestades ei ole alati tarvis seda tervest ekraanist teha. Apple’i arvutitest leiab lisaks tavapärasele viisile kogu ekraani ala jäädvustada lisaks ka muid võimalusi, kuidas väiksemaid osasid ekraanist salvestada.

Tavaline kuvatõmmis

Kõige tavalisema ehk kogu ekraani hõlmava kuvatõmmise tegemiseks on vajalik kasutada klaviatuuril kombinatsiooni Cmd + Shift + 3. Ekraanipilt salvestatakse .png-formaadis töölauale. Iga pildi puhul kasutatakse nimeformaati “Screen Shot aasta-kuu-päev-kellaaeg”.

Muud võimalused

Kui on soov teha ainult mingist ekraani osast kuvatõmmis, siis selleks tuleb kasutada klahvikombinatsiooni Cmd + Shift + 4. Ekraanile ilmub kursor ning aken, mida on võimalik paremalt poolt alt nurgast liigutada ja sobilik ala valida. Kui see leitud, tuleb klahvid vabastada ja pilt ongi salvestatud.

Sarnaselt eelnevale on võimalik kuvatõmmist teha ka eraldi ekraanil lahti olevatest rakendustest, kataloogidest ning isegi alumisest tööriista ribast. Kasutades kombinatsiooni Cmd + Shift + 4 ja vajutada tühikut. Selle toimingu tulemusena kuvatakse kaamera ikooni ja seda liigutades erinevate alade vahel, aktiveeritakse aknad või piirkonnad, millest kuvatõmmist saab teha. Samamoodi on võimalik kuvatõmmist teha ka näiteks avatud menüüst.

Puutetundliku ribaga mudelid

Touch Bariga mudelitel tuleb kuvatõmmise tegemiseks kasutada klahve Cmd + Shift + 6. Puutetundlikule ribale on võimalik selle jaoks ka eraldi nupp lisada. Selle kaudu saab valida kuvatõmmise tüübi ning kohta, kuhu see salvestatakse.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.