Apple

Kuidas Maci vaikimisi rakendusi välja vahetada?

Rubriiki toetab

Teatud failitüüpide avamiseks on arvutitel eelnevalt seadistatud vaikimisi rakendused, mis seda teevad. Samamoodi on erinevate teenuste kasutamisega – näiteks e-kirjade lugemiseks ja internetis käimiseks.

Kui oled aga enda jaoks sobivama variandi leidnud vaikimis rakenduse asemel, võimaldab macOS seda muuta.

Vaikimisi rakenduse muutmine

Erinevalt Windows 10-st puudub Macidel süsteemiülene nimekiri kõigist vaikimis seadistatud rakendustest. Kui soovid neid muuta, pead seda tegema käsitsi.

Veebibrauseri muutmiseks tuleb minna üldsätete menüüsse General ning selle keskelt leiab valiku Default web browser. Olenevalt arvutisse installeeritud alternatiividest on võimalik rippmenüüst valida asendus.

Emaili rakenduse muutmiseks on vaja minna kõigepealt Mail rakendusse ning sealt Preferences ja General. Selles menüüs on kohe esimene valik Default email reader, mille kaudu on võimalik määrata edaspidi kirju edastav rakendus.

Rakenduse muutmine failitüübi järgi

Kui soovid muude failide jaoks alternatiivseid rakendusi kasutada, pead seda tegema faili põhiselt. Selle jaoks ava parema hiireklikiga faili peal menüü ning vali Get Info. Edasi otsi sealt üles valik Open with.

Selle alt leiad vaikimis rakenduse, millega on määratud seda tüüpi faile avama. Rippmenüüst saad valida endale sobivama eelistuse.

Ühekordne faili avamine teise rakendusega

Kui soovid ainult üheks korraks mõnda faili avada, näiteks muusikatüübi järgi, pead samuti kõigepealt avama menüü failil parema hiireklahviga klikkides.

Seejärel saad kasutada Open With valikut, mis avab nimekirja rakendustes, mis seda failitüüpi toetavad ja millega neid avada saab. Samuti näeb siit, mis on vaikimis rakenduse vastava tüübi avamiseks.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.