Apple

Kuidas näha, kui palju sa tegelikult oma iPhone’i või iPadi kasutad?

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis.
Tutvu tootevalikuga!

Kel plaan nutiseadmete kasutust piirata või kel lihtsalt huvi, kui palju ta tegelikult igapäevaselt oma iPhone’i või iPadi kasutab, saab seda lihtsalt ja mugavalt ilma ühegi lisarakendusta kontrollida.

Apple on statistika kuvamise nutiseadmete operatsioonisüsteemi sisse ehitanud juba iOS-i üheksandas versioonis, kuid selle info leiab esmapilgul veidi kummalisest kohast.

Õige koha leidmiseks tuleb suunduda sätetemenüüsse ning sealt üles otsida aku valik. Selle all kuvatakse infot erinevate rakenduste aku tarbimise kohta viimase 24 tunni jooksul ning 7 päeva kaupa. Seda statistikat kuvatakse protsentides. Kui aga vajutada kellaikooni nende kahe valiku kõrval, siis näitab süsteem kaua üks või teine rakendus on ajaliselt kasutuses olnud.

Rakenduse all oleva teksti järgi tehakse vahet sellel, kas see on reaalselt kasutuses olnud või on selle kasutamine toimunud taustal (muusika mängimine, asukoha määramine, andmete alla laadimine). Viimane valik ehk “X min background” seega reaalset kasutust ei näita. Kui aga loed kokku “X min on screen” numbrid, saadki teada, kui kaua oled igas rakenduses aega veetnud.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.