Apple

Kuidas Safari veebilehitsejas uusi vahelehti alati kõige paremal avada?

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Safari veebilehitseja avab uusi veebilehti vaikimisi alati selle kõrvale, mis on parajasti brauseris lahti. Paljude jaoks võib selline käitumine olla vastumeelt ning eelistatakse, kui kõik uued vahelehed avatakse alati kõige viimasena ehk paremal pool servas.

Õnneks on Sixcolors.com leidnud nipi, mille abil Safari selliselt tegutsema saab panna.

Kui varasemalt sai taolist käitumist seadistada erinevate rakenduste abil, siis uuemate versioonidega on see võimalus ära kaotatud. Tegelikult on aga selline võimalus seadistuse muutmiseks Safarisse endasse sisse ehitatud.

Alustuseks tuleb luua ligipääs spetsiaalsele peidetud menüüle “Debug”. Selle jaoks tuleb eraldi sisestada käsurida Terminali rakenduses, kuid selleks, et antud funktsioon Safaris viperusteta töötaks, tuleb kõigepealt Terminali rakendusele anda arvuti ülene luba muudatuste tegemiseks.

Selleks mine arvuti seadetes Security & Privacy menüüsse ning otsi vasakult nimekirjast Full Disk Access kaust. Sinna pead lisama Terminali rakenduse, avades luku ikooniga muudatuste tegemise võimaluse ning paremalt poolt vajutades “+” ikoonile. Siis saad antud nimekirja lisada ka Terminal.app rakenduse.

Kui see tehtud, ava Terminal rakendus, kuhu sisesta järgmise koodirida: “defaults write com.apple.Safari IncludeInternalDebugMenu 1”. Peale seda peaks Safari veebilehitseja avamisel ilmuma menüüribale uus menüü “Debug”.

Edasi tuleb samast menüüst valida Tab Ordering -> Position of New Tabs -> After Last Tab. Peale seda ongi edaspidi võimalik lasta kõigil lehtedel avaneda akende reas viimasena.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.