Apple

Kuidas Safaris YouTube’i videot pilt-pildis režiimis vaadata?

Rubriiki toetab

Kui kasutad Maci arvutil Safari veebilehitsejat ja sulle meeldib mitut tegevust arvutis korraga teha – näiteks soovid kirjutamise ajal YouTube’ist muusikat kuulata – siis selle nipi abil saad seda kergesti teha.

Pilt-pildis vaate aktiveerimiseks tuleb Safaris esmalt YouTube avada ja sealt meelepärane video valida. Kui teed videol korra parema klahvivajutuse, avaneb YouTube’i enda valikute menüü, kus saab näiteks video aadressi kopeerida.

Kui aga teist korda videol klikkida, ilmub tavapärane menüü, kus on võimalik valida pilt-pildis režiim (“Enter Picture in Picture”).

Peale seda liigub video eraldi väiksemasse aknasse, mida on võimalik panna pausile, taasesitada või sulgeda. Samal ajal võid Safaris avada uusi aknaid, see video mängimist ei mõjuta ning YouTube’i aken jääb alati teiste peale.

Kui soovid video akent liigutada, saad seda teha hiire kursori videole viies ning puutepaneelil ühte sõrme peal hoides ja teist sõrme mööda seda liigutades. Hiirega saad videot liigutada kui hoiad all Command klahvi klaviatuuril.

Lisaks sellele saad pilt-pildis režiimi aktiveerida ka menüüst, mis avaneb parema klikiga video all oleva heli määramise ikoonile vajutades.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.