Apple

Kuidas uut rakenduste vaadet iOS 14 kasutada?

Rubriiki toetab

Apple tutvustas iOS 14 operatsioonisüsteemiga uut rakenduste vaadet, kus äpid on automaatselt kaustadesse jagatud. Miks see kasulik on ja kuidas seda kasutama peaks?

App Library nimeline lisa tekitab iPhone’i viimasele koduekraanile portsu erinevaid kaustu, kuhu on esmapilgul justkui suvaliselt kõik sinu telefonis olevad rakendused lisatud.

Tegelikult koondatakse need sinna selle järgi, kuidas on kaustadele ka nimed antud. Ehk et kui pealkirjas on “Recently Added”, siis leiad sealt rakendused, mis on viimati sinu telefoni laetud. Siri hoiab aga meeles, milliseid rakendusi mis ajal sa tavaliselt kasutad ning kuvab neid “Suggestions” kaustas.  

App Library koondab rakendused otstarbe järgi kaustadesse, aga mitte ainult.

Ise ei ole võimalik antud nimekirja muuta, telefon paigutab uued rakendused vastavalt nende kirjeldusele ja funktsioonile sobivasse kausta.

Küll aga on võimalik tänu App Library’le koduekraanidelt rakendusi kustutada nii, et need jäävad telefoni alles, kuid eraldi ikoone neile ei kuvata. Kui aga soovid mõne neist koduekraanile tagasi lisada, saad selle taaskord kätte App Library vaatest. Kustutamiseks hoia näppu rakenduse ikoonil, kuni ilmub menüü ja vali sealt “Remove app”. Järgmises aknas tee teine valik “Remove from Home Screen”.

Teise valikuga saad rakendusi koduekraanilt peita.

App Library võimaldab vajadusel aga kõik muud koduekraanid samuti ära peita ja kasutada ainult rakenduse koondvaadet. Selleks hoia näppu all tühjal ekraanil kuni ikoonidele ilmuvad miinusmärgid vasakusse ülaserva.

Edit Paged vaates saad oma koduekraane sisse ja välja lülitada.

Nüüd vajuta täpi peale kahe kõige alumise ikooni rea vahel, mis näitab aktiivset koduekraani. Seejärel kuvatakse kõik kodulehed ning nende all linnukesed. Viimaste välja lülitamisel saadki kodulehti peita ja samamoodi ka uuesti tagasi aktiivseks muuta. Kui kõik oma koduekraanid kinni paned, kuvatakse telefonis ainult App Library rakendusi.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.