Apple

Kuidas uutes iPhone’ides eSIM kasutusele võtta?

Rubriiki toetab

Ka Eestis on võimalik viimase põlvkonna iPhone’i mudelitel (Xs, Xs Max ja XR) kasutada kahte sim-kaarti – üks neist on füüsiline ning käib telefoni sisse, teine on juba sisse ehitatud ning tuleb lihtsalt aktiveerida.

Hetkel pakub nimetatud võimalust Eesti operaatoritest Telia. Tele2 ja Elisa töötavad selle nimel, et ka nende kliendid tulevikus sama teenust kasutad saaksid.

Kuidas eSIM aktiveerida?

Alustuseks on tarvis teenusepakkuja juures see lahendus aktiveerida. Virtuaalset SIM kaarti saab telefonis kasutada ka ilma teise, füüsilise kaardita, kuid esmaseks aktiveerimiseks on vajalik, et tavaline SIM-kaart oleks telefonis sees.

Telefoni esmase aktiveerimise jaoks on vaja skaneerida QR-kood, mis antakse esindusest. Uue ühenduse saad luua menüüst Mobile Data -> Add Data Plan valiku alt.

Seejärel saab kasutaja määrata, milline numbritest saab olema peamine ning kummalegi numbrile nime anda, kas etteantud nimekirjast või need sinna ise sisestades.

Samuti saab seadistada mitmeid numbriga seotud valikuid – kas aktiveeritakse ainult kõned, andmeside või mõlemad. Samuti on võimalik määrata, kumba numbrit kasutatakse eelisvalikuna.

Kasutamine

Enne kõne tegemist on võimalik iga kontakti alt eraldi valida, millist numbrit kasutades kõne tehakse. Samuti kuvab telefon ka kõne ajal seda infot. Kontakti info alt on võimalik eraldi määrata ka seda, milliselt SIM-kaardilt tulevikus sellele numbrile vaikimisi kõned tehakse.  Muul juhul kasutab iPhone seda numbrit, millelt viimati kõne tehti.

Kui sisestad numbri käsitsi, saad ülevalt servast ise enne kõne tegemist meelepärase SIM-kaardi valida.

Virtuaalse SIM-kaardi eemaldamiseks on vajalik minna Mobile Data menüüsse ning eSIM konto alt „Remove Data Plan“ valida.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.