Kuo: Apple vähendab nõudluse kukkumise tõttu drastiliselt Vision Pro liitreaalsuse peakomplekti tootmist

Apple Vision Pro
Apple'i Vision Pro müügitulemused on oodatust kehvemad.Foto: Apple.

Rubriiki toetab

Tuntud analüütiku Ming-Chi Kuo raporti põhjal on Apple tohutult vähendanud Vision Pro liitreaalsuse peakomplekti müügiprognoosi. Kuo väitel plaanib Apple nüüd toota sel aastal  400 000 kuni 450 000 Vision Prod. See on palju väiksem kogus kui analüütikute poolt varem oodatud kuni 800 000 ühikut. Turu reaalsus ning nõudluse vähenemine on väidetavalt sundinud Apple’it oma strateegiat üle vaatama.

Kuo kirjutab, et nõudlus Vision Pro järele on USA-s üle ootuste järsult langenud ning seepärast on Apple on võtnud liitreaalsuse prillide rahvusvahelisele turule toomise suhtes äraootava seisukoha. Kuo teatas varem, et Apple toob Vision Pro teistes riikides müügile enne juunis toimuvat WWDC arendajate konverentsi.

Kuo ütleb ka, et Apple vaatab üle ja kohandab oma liitreaalsuse seadmete äri üldist strateegiat. Kui varem ootasid analüütikud, et Apple toob teise põlvkonna Vision Pro müügile 2025. aasta teises pooles, siis nüüd on põhjust selles kahelda.

Kuna enne Vision Pro müügile tulekut oodati samuti, et Apple toodab sel aastal ligikaudu 400 000 Vision Prod, on võimalik, et Apple suurendas tootmist peale algset suurt müügiedu ja positiivset meediakajastust ning on nüüd tõmbunud tagasi esialgsete plaanide juurde.

Igal juhul tundub see analüüs igati loogiline, arvestades Vision Pro üüratult kallist hinda ning ostjate üsna kiiret pettumist. Nimelt on Apple pidanud tegelema suure tagastuste lainega, kui paljud Vision Pro ostnud avastasid, et kallis seade ei olegi nii maagiline kui arvustuste põhjal tundus ning sellega ei ole kuigi palju teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.