Kutsed väljas: Apple näitab 10. septembril uusi iPhone’e

Rubriiki toetab

Apple saatis eile meediale kutsed 10. septembriks, mil korraldab uute toote tutvustamiseks ürituse “Vaid Innovatiivselt”.

Üritusel tutvustab Apple eeldatavasti uut iPhone’i. Uusi telefone peaks olema kokku kolm. Kaks OLED-ekraaniga, 5,8- ning 6,5-tolliste ekraanisuurusega mudelid ning üks 6,1-tollise LCD.ekraaniga seade. OLED telefonid saavad endale lisaks ühe tagumise kaamera, millega avaneb võimalus teha üli-lainurk fotosid.

Apple plaanib ka uuendada seadmete korpuse materjali, mis peaks nüüd olema mattklaasist, samuti tugevdab firma telefoni purunemis- ja veekindlust.

Näotuvastus Face ID saab samuti uuenduse ja see töötab nüüd rohkemate nurkade alt. Osad uutest telefonidest saavad ka kahepoolse juhtmevaba laadimise, mis tähendab, et võid oma telefonile asetada mõne teise juhtmevaba laadimist toetava seadme ning telefon laeb seejärel selle akut. Samas kaotab Apple tõenäoliselt aga 3D Touch funktsiooni, millega sai ekraanil erinevatele valikutele tugevalt vajutades teha kiiresti lisatoiminguid.

10. septembril tutvustatakse arvatavasti ka uusi Apple Watch nutikellasid. Tõenäoliselt ei ole siin oodata suuri riistvaralisi uuendusi peale parema aku ja protsessori, samas on kuulda olnud kuulujutte, et Apple soovib tuua välja ka keraamilisest ja titaanist valmistatud kellad.

Kuulujutukatlast on välja kerkinud ka 10,2-tolline iPad Pro ja uus 16-tolline ülivõimas MacBook Pro, mis sel sügisel ilmavalgust peaks nägema, kuid ei ole kindel, kas Apple neist seadmetest septembri alguses rääkida soovib.

Koos riistvaraga jõuab kasutajateni aga ka hulk tarkvara. 10. septembri ürituse järel peaks Apple avalikustama nii iOS 13, tvOS 13, macOS Katalina, iPadOS ning watchOS 6 versioonid. Samuti loodame kuulda uut infot Apple’i mänguteenuse Arkade ja teleteenuse Apple TV+ kohta, mis mõlemad peaks sel sügisel kasutajatele avatama.

Nagu ikka kannab Apple sündmust üle oma kodulehel ning spetsiaalses Apple TV äpis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.