Apple

Leke: järgmine Apple Watch võib tajuda, kui kandjal on palavik

Uus Apple'i kell peaks aru saama, kui kandjal tõuseb palavik.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Apple asjade lekitaja Mark Gurmani sõnul on ta oma allikatelt kuulnud, et Apple Watch 8 tuleb kehatemperatuuri anduriga ning saab kasutajat hoiatada, kui tal tekib palavik.

Gurmani sõnul ei hakka seade tõenäoliselt ütlema täpseid numbreid, kuid tajub ja annab märku, kui kandja kehatemperatuur tõuseb järsult.

Ta lisas, et funktsioon peab läbima veel Apple’i oma testimise, et reaalselt kasutusse minna. Andur peaks tulema Apple’i 8. generatsiooni nutikellale ning ka spordikellale, mida Apple praegu väidetavalt arendab.

Ka Apple’i analüütiku Ming-Chi Kuo sõnul on lootust, et kehatemperatuuri anduriga Apple’i nutikell jõuab poelettidele juba sel aastal.

Kuo lisas, et kuna nutikell ei saa riistvara tõttu keha seest temperatuuri mõõta ja naha pealne temperatuur kõigub välistingimuste tõttu palju, siis on vaja väga head algoritmi, et mõõtmine korrektselt toimiks.

Tema sõnul pidi tegelikult juba praeguse generatsiooni kellal olema see funktsioon, kuid lõpuks ei saanud Apple sedasama algoritmi valmis.

Muus osas peaks uus Apple Watch suuresti samaks jääma.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.