Apple

Ma ei suuda enam otsustada: kas elada mustas või valges kõrbes?

macOS Mojave (versiooninumbriga 10.14) tuli välja septembri lõpul.

Rubriiki toetab

Viimane Maci opsüsteem Mojave (sama nime kannab Põhja-Ameerika kõige kuivem kõrb) tõi kaasa [mulle üllatuslikult kogu maailmas paljuoodatud] tumeda režiimi.

Dark mode’i saab sisse lülitada nii: System Preferences -> General -> Appearance -> Light/Dark. Kui valida “Dark”, siis juhtub see, et kõigi Apple’i enda rakenduste taustad, päised, ribad, nupud ja mis vähegi annab, lähevad tumehalliks.

Eelkõige puutud sa sellega kokku Finderis (PC-kasutajatele on see File Explorer). Juba vähem on neid, kes kasutavad Apple Maili ja ilmselt veel vähem neid, kes kasutavad Calendari [Avastasin praegu endale üllatuseks, et ka see on aastatega päris normaalseks muutunud. Hmm].

Kiidetakse näiteks seda, et Photos’is paistavad pildid ja iTunesis “plaadiümbrised” mustal taustal paremini silma. Maitse asi.

Milleks see hea on?

Otseselt mitte millekski. Tundub, et Apple on suutnud neile omaselt tekitada võimsa turundussumina funktsiooni üle, mis õieti ei olegi funktsioon – sel pole mingit praktilist väärtust.

Arvustustes kasutatakse enamasti kasutatakse sõna “cool“. Lihtsalt on lahe, kui asi, mis tükk aega on olnud valge, on nüüd äkki must. [Avastasin just, et tume läheb hästi kokku mu Macbook Pro ekraani ümbritsevate mustade äärtega. +1].

Mida veel saab muuta?

Mingeid alamsätteid ei ole. On ainult üks või teine ja sellest, kas oled valinud heleda või tumeda, lähtuvalt mingeid edasisi valikuid teha ei saa. Selline all-in otsus, ehkki hõlpsalt tagasipööratav.

Kas ma tahan seda?

Olles dark mode’i mõned kuud kasutanud, olen veidi kahevahel. Mail’is tumedal taustal kirju saates satun vahel segadusse, kui teksti värvi (ja kogemata tausta) muudan ja mõtlen, et kas vastuvõtja ikka näeb seda normaalselt, või saadan laiali kirju, kus olen teksti ja tausta ühte värvi keeranud ja loetav on ainult “Lugupidamisega,”?

Samas, üldiselt on ta ikkagi ilus. Ja cool. Olen seda lugu kirjutades kümmekond korda edasi-tagasi vahetanud. Seekord tumedad jõud võidavad.

Märksõnad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.