Kõige suurema uuenduskuuri on aga läbinud Safari veebilehitseja, mis lisaks värskendatud välimusele saab juurde ka mitu uut funktsiooni.

Uue kujundusega antakse kasutajale rohkem kasulikku pinda ning võimaluse erinevatel viisidel lahti olevaid aknaid grupeerida.

Foto: Apple

Facetime’i täiendused

Koroonaaeg on paljuski mõjutanud meie näost näkku suhtlemisvõimalusi ja seepärast on Apple erilist tähelepanu pööranud omavahelisele suhtlusele. Facetime on saanud mitu uut täiendust nagu näiteks Shareplay, mille kaudu saab kõnes olles ühiselt seriaale vaadata või muusikat kuulata.

Samamoodi on võimalik jagada oma ekraani kas tervelt või osaliselt ning seadistada kõnes olevate osalejate kuvamist, et oleks parem ülevaade.

Foto: Apple

Universaalne juhtimine

Apple laseb kasutajatel edaspidi juhtseadmete nagu hiirte, puuteplaatide ning klaviatuuri kasutust jätkata sujuvalt teises Apple’i seadmes.

Ehk siis hiire kursorit on võimalik viia ühe seadme ekraanilt teisele ja seal näiteks trükkimist jätkata. Samamoodi saab ühest seadmest mõne faili kopeerida ning selle kohe teises vajalikku kohta kleepida.

Foto: Apple

Automatiseeritud tegevused

Apple’i telefonide ja tahvlite pealt tuttav Shortcuts funktsionaalsus on üle toodud nüüd ka arvutitele. Selle abil saavad kasutajad luua automatiseeritud käsklusi, mis aitavad regulaarseid tegevusi kerge vaevaga ära teha.

Foto: Apple

Muud täiendused

Sarnaselt iOS 15 tutvustatud kasutajarežiimidele, saavad edaspidi neid kasutada ka arvutiomanikud ning vastavalt tegevusele näiteks helid kinni keerata või teavitused vaigistada.

Arvutitel toimib ka Live Text funktsioon, mis suudab piltidelt automaatselt teksti tuvastada ning nii kerge vaevaga seda mujale kopeerida.

Uuenduse saamiseks ei pea kasutaja ise midagi tegema, see ilmub automaatselt arvuti uuenduskeskusesse. Kes oodata ei jõua, saab ise pilgu peale visata suundudes System preferences -> Software Update.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.