Apple

Miks mõni iPhone sulgub toitenupust pika viivitusega?

Rubriiki toetab

Paljude iPhone omanike jaoks võib meelehärmi tekitada asjaolu, et ühel hetkel sulgub nende telefon aeglasemalt kui varem. Tegu pole pika viivitusega ja paljudel juhtudel võib see isegi märkamatuks jääda, kuid pikaaegset kasutajat võib selline asi häirida. Sellisel juhul on kurja juureks Apple Pay rakendus, mida ka eestlased nüüd oma telefonides kasutada saavad.

Esimene küsimus on kindlasti, et miks just Apple Pay? Asi on nimelt selles, et kui pangakaart oma telefoniga siduda, pakutakse kasutajale mugavat võimalust kaart kiirelt tehingu jaoks kasutusele võtta. Selleks pole vaja minna seda pangaäppi otsima, vaid piisab topeltvajutusest telefoni toitenupule.

Selle sama funktsiooniga ongi seotud silmapilgu võrra aeglasem sulgumine, mis aga paljudele on häiriv. Nimelt jääb telefon peale esimest vajutust toitenupule ootama, kas kasutaja teeb seda ka teist korda ja soovib ekraani sulgemise asemel hoopis kaardi kasutusele võtta.

Selline lahendus rakendub telefonile automaatselt, kui lubada topeltvajutusega kaardi avanemine. Keda selline viivitus häirib, saab aga antud funktsiooni ka välja lülitada. Selle jaoks tuleb menüüst üles otsida “Wallet & Apple Pay” valik ning sealt alt “Double-Click Side Button” tagant funktsiooninupp välja lülitada.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.