Apple

Mitmed Apple’i enda seadmed ei toeta Apple Musicu kõrgemat helikvaliteeti

Apple'i uued kõrvaklapid AirPods Max. Foto: Apple.

Rubriiki toetab

Äsja Apple’i poolt välja hõigatud Lossless audio ehk kõrgema taseme helikvaliteet ei toimi selliste Apple seadmetega nagu HomePod, HomePod Mini ja Apple’i kõrvaklappidega.

Kuigi Apple Music laseb kasutajatel lisatasuta edaspidi nautida CD tasemel helikvaliteeti, ei saa seda teha mõnede Apple’i enda seadmetega.

The Verge uuris tehnoloogiahiiult järgi ning sai vastuseks, et AirPods kõrvaklappide ükski versioon Lossless audio funktsiooni ei toeta. Juhtmevabade kõrvaklappide puhul on see mõistetav, sest Bluetooth ühenduse kaudu pole seda lihtsalt võimalik teha.

AirPods Max klappidega võiks see aga olla võimalik, kuna neid saab kasutada ka juhtmega. Siin saab takistuseks aga puhtalt tehniline eripära. Nimelt kui näiteks klapid on ühendatud iPhone’iga ülemineku vahendusel, muudetakse analoog signaal digitaalseks. Ja kuigi tegu on kvaliteedilt sama hea kui CD plaadi heliga, pole siiski tegu õige Lossless audio signaaliga.

Samuti leidis kinnitust, et ka Apple’i nutikõlarid HomePod ja HomePod Mini ei suuda kõrgemat helikvaliteet edastada.

Küll aga saavad kõik ülalnimetatud seadmed endale Spatial audio funktsiooni toe, mille abil saab esitatava heli ruumilisemaks muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.