Apple

Mitmed rariteetsed Apple’i ja Steve Jobsiga seotud esemed lähevad oksjonil megahinnaga müüki

Rubriiki toetab

Bostonis paiknev RR Auctions on oma oksjonilehel müüki paisanud mitmeid ägedaid Apple’i ja Steve Jobsiga seotud esemeid. Nende seas leiab nii Apple 1 arvuti, Steve Jobsile kuulunud nahkjaki ja mitmeid tema autogrammiga dokumente.

Kõige silmapaistvam oksjoniese ongi originaalne Apple 1 arvuti. Nagu nimi ütleb on tegu Apple’i esimese mudeliga, mis turule toodi. Kokku tehti neid arvuteid 175 tükki ning säilinud on neist alla poole. See teeb arvutist tõelise rariteedi.

Arvuti on taastatud ekspertide poolt ning sellele on antud 10-palli süsteemis hindeks 7. Oksjoni alghinnaks on 42 000 eurot ning müügihind võib küündida 379 000 euroni. Eelmisel läks müügiks sarnane Apple 1 arvuti veidi paremas konditsioonis 385 000 euro eest.

Lisaks sellele läheb müüki Steve Jobsi isiklik nahkjakk, mis on jäädvustatud ka kuulsale fotole, kus ta konkurent IBM sildi all keskmist sõrme näitab.

Samuti saavad huvilised soetada näiteks Apple II käsiraamatu, millel Steve Jobsi autogramm või MacWorld ajakirja numbri, kus lisaks ka teise Apple’i kaasasutaja Steve Wosniaki autogramm.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.