Nädala äpp: äpilooja Indrek Vändrik tunneb rõõmu fitness-rakendustest

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Nädala äpi rubriigis tutvustab oma lemmikrakendusi Indrek Vändrik, kes jäi möödunud aastal silma lubadusega luua aastaga kokku 12 äppi. Mis on aga maraton-äpilooja enda lemmikäpid?

Vändrik sõnas, et sellest ajast peale, kui ta hankis endale Fitbit kella, ei kujuta ta enda elu ette ilma Fitbit äpita. “Kuna mulle meeldib see, kui on olemas statistika ja numbrid, mis selgelt näitavad kas midagi läheb paremaks või halvemaks on Fitbit selleks ideaalne,” sõnas ta.

“Põhiline äpi funktsioon on, et ta tirib endasse kõik nutikellaga salvestatud andmed ja saadud info põhjal ongi võimalik oma tulemusi jälgida. Näiteks saab teada, kui kvaliteetne on olnud uni ja kui pikalt on õnnestunud öösel sügavat und nautida. Samuti saab rakenduses seadistada oma eesmärgid ja jälgida nende täitmist,” lisa ta. “Näiteks, et soovid teha päevas teatud arvu samme või treenida teatud arv kordi nädalas.”

Ta lisas, et äpp arvutab südamerütmi põhjal välja hetke tervisliku vormi ja annab soovitusi, kuidas seda seisu parandada. “Näiteks, et võttes alla 2 kg on potentsiaal, et sinu tervislik vorm tõuseks 5 punkti võrra,” sõnas ta.

Samuti saab vaadata, milline vorm on maailma tippudel ja selleks on ette antud Ameerika maratoni rekordiomanik Ryan Hall, kelle fitnessi-tase on arvatavasti kaks korda suurem kui keskmisel inimesel.

“Sellel skooril on täiesti korralik mänguefekt ja ajab täiesti hasarti, et skoori pidevalt parandada. Äpi teeb veel mõnusaks tema julgustavad ja innustavad reaktsioonid,” lausus Vändrik. “Näiteks kui oled päevaga saavutanud kõik soovituslikud näitajad muutub rakendus roheliseks ja kiidab sind eduka päeva eest. Samamoodi hakkab su kell tantsima ja ilutulestiku loopima kui päeva eesmärk on saavutatud.”

Hea rakendus toitumise jälgimiseks

“Mingil hetkel, kui olin võtnud treenimise taaskord põhjalikumalt ette, hakkasin kirja panema ka oma toitumist. Selleks kasutasin paljude toidujälgijate lemmikut MyFitnessPal,” lisas Vändrik veel ühe rakenduse. “Oma üllatuseks avastasin, et Fitbit ja MyFitnessPal saavad omavahel väga hästi läbi.”

Ta lisas, et kui andmed kellast äppi liigutatud, siis saab MyFitnessPal ka neile ligi ja näitab juba uuendatud numbreid sellest, kui palju kaloreid võib veel sel päeval süüa. “MyFitnessPal-i põhitrump on tema ühilduvus ja see, et saab toidu andmed pakendite triipkoodilt lihtsalt kätte,” sõmas ta.

“Kokkuvõtteks ütleksin, et kasutan igapäevaselt vaid paari äppi (lisaks eelpool nimetatutele ka nt Waze). Kui tekib millegi järgi vajadus, programmeerin enda jaoks sobiva äpi valmis ise ning seda kasutangi. Heaks näiteks on MisBiit, mis näitab eesti raadiotes hetkel mängivaid lugusid või LetsGo, mis näitab sinu ümber toimuvaid üritusi,” lisas Vändrik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.