Apple

Need rakendused ja mängud on selle kümnendi kõige populaarsemad

iPhone.Shutterstock

Rubriiki toetab

App Annie veebileht on statistika põhjal kokku pannud nimekirja rakendustest ja mängudest, mis on nutiseadmete kasutajate seas olnud kõige populaarsemad alates 2010. aastast.

Statistika on koostatud nii Apple’i kui ka Androidi rakendustepoe statistika põhjal ning jagatud eraldi kahte kategooriasse – rakendused, mida on enim alla laetud ja need, mis on enim tulu teeninud.

Rakendused

Rakenduste kategooriat tippu kroonivad suhtlusrakendused. Esimeselt kohalt leiab ei kellegi teise kui Facebooki ning teiselt kohalt nende sõnumirakenduse Messenger. Peale seda tulevad WhatsApp, Instagram, Snapchat, Skype, TikTok, UC Browser, Youtube ning esikümne lõpetab Twitter.

Enim raha kulutatud rakenduste nimekirjast aga ülaltoodud rakendusi ei leia, esikohal on hoopis Netflix. Edetabeli puhul on märksõnaks aga striimimine, kuna siit leiab veel Spotify, YouTube ning HBO NOW rakendused, mis pakuvad ka tasulisi teenuseid.

Mängud

Enim alla laetud mängu tiitli võttis endale Subway Surfers. Seda suuresti tänu India kasutajatele, kelle hulk koguarvust moodustas 15 protsenti. Tabelist leiab ka näiteks Candy Crush Saga ja ka teised jooksumängud nagu Temple Run 2 ning Minion Rush.

Nende rakenduste, kus kasutajad enim oma raha kulutasid, edetabeli tipust leiab aga Clash of Clans mängud. Kusjuures, see ja Candy Crush Saga on ainukesed kaks mängu, mis mahtusid mõlemasse tabelisse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.