Apple

New Yorgi politsei suudab Apple’i seadmeid lahti muukida

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Teadagi kasutab valdav osa nutiseadmete omanikest turvakaalutlustel erinevaid ekraanilukke, ent vastupidiselt muudest uudishimulikest silmadest, saavad nüüdsest neile ligi ka seadusorganid.

Iisraeli firma Cellebrite on juba teist aastat politseiasutustele pakkumas “lukumurdjat” UFED Premium, millega telefone informatsiooni nimel lahti muukida. Tööriista eesmärgiks on koguda digitaalselt tõendusmaterjali konfiskeeritud seadmetelt, millega omakorda uurimistööd kiirendada.

Cellebrite avalikustas oma uuest “teenuse” tänavu suvel, ent üksikud asutused üle maailma on seda juba katsetanud 2018. aastast saati, sealhulgas ka New Yorgi Manhattani linnaosa politseijaoskond. Kuritööde sündmuskohalt konfiskeeritud telefone saadeti siiani kriminalistikasse uurimisse, mis aeglustas märgatavalt juurdlusprotsesse.

UFED Premium maksab 200 000 dollarit ning see hõlmab endas kasutusluba, vastavat väljaõpet ning eelseadistatud lahtimurdmissätteid. Soovijatel on võimalik Premiumi veel ligi 1 miljoni dollari eest “lisavarustusega” täiendada. Lepingutingimuste hulka kuulub ka punkt, kus lubatakse tööriista kasutada vaid turvatud ruumis ning ilma seda jäädvustavate seadmeteta.

Cellebrite reklaamib UFED Premiumit hetkel kui võimelisena lahti murdma kõik iPhone’d ja kõrgema klassi Androidi mudelid. See võib tähendada, et ka kõige uuem iOS 13 on haavatav. Kuna avaldamisjärgselt on seade turvakogukondades poleemikat tekitanud, on Cellebrite esindajate sõnul asunud UFED-i veelgi turvalisemaks arendamist.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses