Apple

Nipid, mille abil iPhone Xi kaamerast viimast võtta

Rubriiki toetab

Iga aasta, kui uued Apple’i nutitelefonid välja tuuakse, on need veidi paremad eelmistest – nii on see ka kaameratega. Kuna uusi funktsioone aina lisandub ei pruugi me teadagi, milleks meie telefon võimeline on. Reisifotograaf Austin Mann jagab näpunäiteid, mis iPhone Xist veelgi paremaid pilte aitavad välja võluda.

Kasuta suumi pimedas pildistamisel

Uuel iPhone X-il on kahekorde suum, mida fotograaf julgelt kasutama kutsub. Eriti soovitab ta proovida seda hämarates oludes tehtud piltide puhul, mis jäävad ka sisse suumituna hea kvaliteediga.

Ära karda kasutada välku

Välgu kasutamine pildistamisel võib paljudel juhtudel pigem halvasti mõjuda, kui selle kvaliteedi tõstmisele kaasa aidata. Siiski on iPhone Xil olemas tehnoloogia nimetusega “Slow Sync”, mis suudab oskuslikult välgu efekti ära kasutada ja tulemused jäävad paremad kui oodata võiks.

Kasuta Live Photo uusi funktsioone

Iseenesest pole tegu uue funktsiooniga, Apple tutvustas liikuvate piltide tegemise võimalust juba iPhone 6s ja 6s Plus mudelitega. Küll aga saab Xiga lisada neile uusi efekte, nagu tausta hajutamine (näiteks kose langeva vee pildistamisel), liikuva pildi kordamine (looping) või selle liigutamine algusest lõppu ja tagasi.

Katseta Burst Mode’i

Kindlasti on pildistamisel paljudel ette tulnud neid olukordi, kus täpselt selle õige momendi jäädvustamine ebaõnnestub. Selle jaoks on aga Xi kaameral abiline, millega saab pildistada 10 pilti sekundis. Aktiveerimiseks on vaja pildistamise nuppu lihtsalt all hoida.

Kasuta portreerežiimi toidu pildistamisel

Toidu pildistamine on populaarne trend ja heade tulemuste saamiseks võib katsetada ka portreerežiimis pildistamist. Tausta hajutamine võib anda pildile teistsuguse efekti ja nii lõpptulemuse huvitavamaks muuta.

Lisaks on iPhone Xi portreerežiimil ka erinevaid seadistamise võimalusi, millega näiteks valguse tüüpi muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.