Apple

Nõutud telefon: operaatorite esindused osteti uutest iPhone’idest peaaegu tühjaks

iPhone 11.Reuters/Scanpix

Rubriiki toetab

Pole mingi saladus, et Apple’i telefonid on Eestis üsnagi populaarsed ja nii on ka sügisel turule tulnud iPhone 11-ga. Kohati isegi tundub, et telefoni on võimatu kuskilt füüsilisest poest kätte saada. Nii küll päris pole, aga esindustes võib teatud mudelite kättesaamisega probleeme tulla.

Küsisime Eesti sideoperaatoritelt, kuidas on saadavusega nende poes ja kuhu peaks vaatama, et endale uus iPhone 11 saada.

Tele2 turundusdirektor Ines Estrin ütles, et väiksema mälumahuga iPhone 11 telefone on arvestatavas koguses saadaval kõigis Tele2-e esindustes ja e-poes, kuid teisi mudeleid on vähem.

“Suurema mahuga iPhone 11 ja iPhone 11 Pro mudeleid, mida tavaliselt ostetakse vähem, on saadaval väga piiratud koguses ning iPhone 11 Pro Max’i on müügil väikeses koguses meie e-poes,” ütles ta.

Telia meediasuhete juhi Raigo Neudorfi sõnul on iPhone 11 suhteliselt värske ja nõutud mudel, mis omakorda mõjutab ka müügiprotsessi.

“Kõik saabuvad kogused müüakse üpris kiiresti läbi. Sel põhjusel pole Telia hetkel saatnud iPhone 11 mudeleid laiali kõigisse väiksematesse Eesti esindustesse, vaid keskendunud eeskätt e-poe müügile, kust on võimalik kaup kätte saada juba 1-2 päevaga. Lisaks on suurem tootevalik kohapeal olemas suuremates esindustes Tallinnas ja Tartus,” kirjeldas Neudorf.

“Kindlasti täieneb mudelite valik ja saadavus järk-järgult ka esindustes,” ütles ta.

Elisa meediasuhete spetsialisti Taavi Tederi sõnul on iPhone’id jätkuvalt väga populaarsed. “Paraku on hetkel ka Elisas nõudlus suurem kui saadavus,” sõnas Teder.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.