Apple

Ole ettevaatlik: see süütuna näiv USB-kaabel laseb häkkeril su arvuti üle võtta

Lightning kaabel. Foto on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Näeb välja nagu tavaline kaabel, töötab nagu tavaline kaabel, aga laseb kurikaelal su arvutis paksu pahandust teha. Just nii töötavad vastloodud O.MG Lightning ja USB-C kaablid.

O.MG kaablid on loodud häkkeri poolt nimega MG, kes tutvustas oma loomingut VICE’i uudisteportaalile. Hirmutav on see, et kaabel töötab täpselt nagu tavaline Lightning või USB-C kaabel, kuid pärast kaabli arvutiga ühendamist saab kurjategija näha, mis su arvutis toimub ja selle potentsiaalselt üle võtta. USB-C ja Lightning otsadega kaabel näeb isegi välja täpselt samasugune nagu Apple’i enda toodang.

Küberkurjategija peab su arvutis toimetamiseks sisestama vaid kaabli IP-aadressi, mille järel presenteeritakse talle võimalusi, mida arvutis teha. Kõike seda saab häkker teha kasvõi kilomeetrite kauguselt.

MG on kaablid väidetavalt juba kaablid masstootmisesse viinud ja neid saab umbes suhteliselt väikese hinna eest osta. Pole teada, kas keegi ka juba nende ohvriks on langenud.

Igatahes näitab see, et igasuguste järelturul müüdavate kaablite osas tasub ettevaatlik olla ja pigem osta neid poest, mida usaldad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.