Apple

Olulised iOS 12 uuendused, millest Apple ei rääkinud

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple rääkis enda demoüritusel iOS 12 peamistest funktsioonidest, aga samas on operatsioonisüsteemis veel palju uusi funktsioone, millest nad ei rääkinud.

Lisaks täiustatud liitreaalsusele, teavitustele ja Siri otseteedele on operatsioonisüsteemis veel hulga funktsioone. Näiteks on iPhone X omanikel nüüd võimalik rakendusi sulgeda, pühkides sõrmega rakenduste vahetamise aknas rakendusel üles.

Uuenenud on ka Siri hääletoon, nimelt on võimalik inglise keele puhul valida Sirile nüüd uusi hääli, valikusse on lisandunud iiri ja lõuna-aafrika aktsendid, nii mees- kui naishäälega.

Samuti saavad iPhone X omanikud nüüd salvestada oma telefoni näotuvastussüsteemi kaks nägu. Seda juhuks, kui telefonile peaks ligipääsu omama veel keegi teine. Face ID näotuvastuse skaneerimise nurjumise korral on võimalik nägu uuesti skaneerida, libistades sõrmega ekraani altservast üles.

iOS 12 jooksutavad seadmed saavad nüüd ka võimaluse uuendada oma tarkvara automaatselt, aktiveerides vastava valiku telefoni seadetes, laetakse alla ning paigaldatakse kõik iOsi tulevased uuendused automaatselt.

Midagi ka tahvlitele

iPadid saavad samuti sarnasemaks iPhone X-ga. Nimelt on võimalik nüüd ekraani ülemisest paremast servast alla libistades saada ligipääsu kontrollkeskusele, ekraani vasakust servast alla libistades aga teavituskeskusele.

Kogu iOS-is on nüüd parem ligipääs paroolidele. Nimelt on nüüd võimalik kuvada klaviatuuri kohal oleval soovitusribal paroole ka teistest paroolihalduritest, nagu 1Password. Lisaks hakkab iOS meelde tuletama, kui oled liiga kaua mõnda parooli kasutanud.

iOS 12 aitab säilitada ka kasutaja privaatsust. Nimelt võimaldab operatsioonisüsteem sul piirata ligipääsu näiteks Wallet rakenduses olevale infole või takistada telefoni külge ühendatud seadmete andmeülekannet. Viimase valiku puhul ei lubata andmeülekannet juhul, kui telefon on lukustatud olnud vähemalt tund aega.

iOS 12 sisaldab veel hulgaliselt väiksemaid uuendusi nagu:

  • Siri, mis oskab vastata nüüd küsimustele, mis puudutavad kuulsusi, toitu ja motosporti
  • Uus iOS 12 jaoks spetsiaalselt loodud taustapilt
  • Spetsiaalsed seaded VoiceMemos diktofoniäpi jaoks, kus saab muuta nii salvestuste kustutamise aega, helikvaliteeti kui ka vaikimisi lisatavat failinime.
  • Fotodele joonistamiseks ja märkmete tegemiseks on saadaval hulk uusi värve
  • AppleBooks (varem iBooks) oskab nüüd sünkroniseerida raamatu lugemisjärge seadmete vahel.
  • Podcastide rakenduses on võimalik määrata, kui kaugele podcasti keritakse, kui kasutaja vajutab „Järgmine,“ või „Eelmine“ nuppe.
  • Aku info seadetes kuvatakse nüüd aku koormust erinevate äppide kaupa kas viimase 24 tunni või 10 päeva jooksul. Varem oli aeg kas 24 tundi või seitse päeva.
  • Apple Musicus on võimalik otsida nüüd lugusid vastavalt nende sõnadele.
  • Hey Siri funktsiooni on võimalik kasutada nüüd ka siis, kui energiasäästu režiim on aktiivne.
Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.