Apple

Pakkumine jõudiski Eestisse: vana iPhone’i aku saad nüüd 29 euroga uue vastu vahetada

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis.
Tutvu tootevalikuga!

Apple sattus möödunud aasta lõpus turmtule alla, kuna selgus, et muudab tarkvara abil vanade akudega iPhone’e aeglasemaks. Pahameele leevendamiseks lubas Apple vanade telefonide akud 29 euroga ära vahetada ja see kehtib nüüd ka Eestis.

Mida 29 euro eest tehakse?

Geeniuse vestles IM Arvutite esindajaga ning selgus, et selleks, et telefoni uus aku saada, tuleb tuua oma iPhone 6 või sellest uuem mudel mõnda iDeali salongi ning tasuda 29 eurot. Seejärel läheb aku vahetusse.

Salong kontrollib kohapeal ka aku tervist, et klient saaks mõista, kas aku vajab ka tegelikult vahetamist. Soovi korral on võimalik aku soodsa hinnaga välja vahetada ka siis, kui test näitab, et telefoniga on kõik korras.

Selleks, et akuvahetust soodsama hinnaga saada, peavad telefonis olema kõik originaalkomponendid ja vana aku jääb Apple’i kätte.

Uue aku tarnimiseks kulub kuni 10 päeva. Asjal on ka garantii, mis on kolm kuud aku vahetusest.

Ka Valges Klaaris saab soodsama hinnaga akuvahetust. “Aku vahetus on mõeldud eelkõige inimestele, kes tunnevad, et nende telefoni aku eluiga on varasemaga võrreldes vähenenud. Liitium-ioon akude eluiga hakkab tuntavalt vähenema tavaliselt üle 2 aasta vanustel seadmetel, seega on reeglina need seadmed sellest murest rohkem puudutatud.

Külmemal ajal võib vanema akuga mudelite puhul esineda ka iseeneslikku väljalülitamist, kuna telefonide akud kardavad külma,” sõnas Valge Klaari tegevjuht Marko Kärner.

“Paneme südamele, et Apple akude tarneaeg on nädal kuni kaks ja sellel perioodil peab telefon meie juures olema. Kui endal asendustelefoni ei ole, saame selle omalt poolt lisateenusena pakkuda. Valge Klaar aitab vahetuse teha kliendi jaoks mugavalt ja kvaliteetselt muretsedes varukoopia ning seadistuste säilimise eest,” lisas ta.

Millistele telefonidele see kehtib?

Apple’i ametliku teadaande järgi on pakkumine mõeldud “iPhone 6 ja uuemate mudelite” omanikele, millel ei kehti garantii. Järelikult on pakkumine järgmistele telefonimudelitele:

  • iPhone 6
  • iPhone 6 Plus
  • iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone SE
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus

Kui kaua pakkumist kasutada saab?

Apple teatas, et pakkumine kehtib kuni 2018. aasta 31. detsembrini. Kas ja mis tingimustel pakkumist pärast käesolevat aastat veel pikendatakse, pole teada.

Geenius on pöördunud ka teiste suuremate Apple’i edasimüüjate poole, kelle vastused lisatakse loo juurde esimesel võimalusel.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.