Apple

Palju väikeseid uuendusi: Apple tutvustas uut iOS 15 operatsioonisüsteemi

Rubriiki toetab

Apple toob sügisel välja uue versiooni oma nutitelefonidele mõeldud operatsioonisüsteemist. iOS 15 ei too endaga suuri muudatusi, vaid muudab olemasolevaid mugavamaks.

Facetime’i saab mitu täiendust

Facetime saab mitu täiendust, et videokõnede kvaliteeti parandada ja loomulikkust lisada. Heli puhul lisatakse ruumilise heli tugi ning võimalus oma häält muust osast esile tõsta, et lisada selgust.

Video poole pealt lisatakse portree režiim, mis hägustab inimest ümbritseva tausta. Enam ei ole Facetime ainult iOS pärusmaa, läbi lingi saavad ka Androidi ja Windowsi kasutajad edaspidi kõnedega ühineda.

Lisaks saavad kasutajad nüüd ka oma heli ja pilti teistega jagada – näiteks kuulata muusikat Apple Music vahendusel või vaadata Apple TV kaudu videoid. Apple annab arendajate käsutusse ka spetsiaalse tööriista, mille abil saab oma rakenduse toe Facetime’ile lisada.

Teavituste keskus saab värskenduse

Teavituste keskus avalehel saab värskenduse ning uuendatud kujunduse – nii teavitused ise kui ka kuvatavad ikoonid on läinud suuremaks. Teavitused kogutakse nüüd kokku üheks rühmaks, kus tähtsamad neist on reastatud ette ning kasutajale kuvatakse grupis olevate teavituste arvu.

Nagu varasemalt spekuleeritud, tuleb iOS 15 erinevad režiimid eri aegadel kasutamiseks. Näiteks nagu töö, vaba aeg, treening. Iga jaoks saab eraldi seadistusi määrata ning neid sisse ja välja lülitada.

Live text tuvastus

Apple on iOS-i sisse ehitanud süsteemiu, mis võimaldab piltidelt teksti tuvastada. Süsteem tunneb ära näiteks asukohtade nimesid või telefoninumbreid ning neid saab otse pildilt kopeerida ja kasutada. Eesti keeles seda funktsiooni kasutada ei saa, Inglise keeles aga küll.

Uuendused süsteemirakendustele – Photos, Wallet, Weather, Maps

Photos rakendus on saanud juurde Memories funktsioon, mis kuvab kasutaja mälestusi fotode näol ning lisab sinna juurde muusika. Memory mixes võimaldab aga mitut fotot seerias koos muusikaga vaadata ja kuulata.

Apple’i rahakotile Wallet lisatakse aga võtmete funktsioon. Selle abil saab edaspidi lisada rakendusele ka kiipkaartide infot näiteks kontorite ja hotellitubade jaoks. Samuti saab alates sügisest lisada oma juhiload digitaalselt Apple rahakotti, kuid see funktsioon on esialgu saadaval ainult USA-s.

Ilma rakendus Weather saab uue välimuse ning lisagraafikud täpse ülevaate andmiseks. Vastavalt ilmaoludele kuvatakse ka taustal animatsiooni.

Maps 3D kaart saab täiendust uute riikide osas. Eestit sealt veel ei leia, kuid reisijatele Portugali, Hispaaniasse, Itaaliasse ja Austraaliasse võib sellest kasu olla.

Suurlinnadele nagu London, San Francisco, London lisatakse uut infot, et kaardiandmeid täpsemaks muuta ning teede ja sõiduridade info läheb detailsemaks. Lisandub ka öörežiim. Sama uuendus jõuab aasta teises pooles ka CarPlay keskkonda.

Täiendused turvalisusele

Mail rakendus oskab edaspidi tuvastada e-kirjades kasutatavaid jälituspiksleid ning võimaldab selle kaudu info edastamise blokeerida. Selle jaoks kasutatakse IP-aadressi blokeerimist. Sarnane funktsioon lisatakse ka Safari veebilehitsejale, et jälgimisinfo mahtu vähendada.

Lisaks sellele on iOS 15 saadaval ka uus rakendus App Privacy Report, mis annab ülevaate erinevate rakenduste poolt kogutud info.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.