Apple

Peagi võib endale Siri abil saada Taxify auto tellida

siri-search1.jpg

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Mitmed Eesti ettevõtted plaanivad kasutusele võtta Apple’i poolt loodud võimaluse Sirit enda teenusega siduda, mis võimaldaks näites taksot tellida või telekanalit vaadata telefonile häälkäsklust andes.

Telia Eesti TV ja multimeedia valdkonna juhi Karl Antoni sõnul töötavad Telia TV teenused juba mitmetel erinevatel platvormidel, nagu näiteks Samsung, LG , Android, iOS, Linux, PC ja Mac. Lisaks kaalub Telia teenuste laiendamist Apple TV-le ja teistele seadmetele.

"Täpsemad plaanid avaldame sügisel. Siri tugi sõltub Telia TV-teenuste puhul suuresti sellest, kui kvaliteetselt suudab Siri Eesti keelest ja eestlaste hääldamisest aru saada, mida näitavad kasutajatestide tulemused,"ütles Anton.

Taxify kaasasutaja Martin Villigi sõnul võib aga mingil hetkel olla võimalik endale Taxify abil takso kutsuda, kui öelda Sirile "Siri, call me a taxi". Siiski ei ole tema sõnul veel teada, millal see täpselt juhtuda võiks.

"Me jälgime kogu aeg uusi tehnoloogiaid ja mõtleme, kuidas klientide ning taksojuhtide jaoks kogu protsessi mugavamaks teha,"ütles Villig. "Peamine mure on kliendi asukoha täpsusega, sest häälega tellides ei näe klient oma asukoha markerit kaardil ja sellest võivad tuleneda probleemid. Aga ilmselt leiame sellele murele lahenduse."

TV3-e uue meedia juhi Kristjan Silveti sõnul tule TV3-e rakendus Apple TV jaoks kindlasti, kuid täpne aeg ei ole teada.

"Kuna Apple TV ei ole Eestis laialt levinud, siis peamine fookus on iOS´i- ja Androidirakenduste arendamine ningtäiendamine. TV3 Play iPhone'i- ja iPadi-rakendusi täiendame pidevalt ja kindlasti kaalume Siri toe lisamist," ütles Silvet.

ERRi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia arendusdirektori Jaanus Lillenbergi sõnul Siri ning ERRi rakenduse sidumist sellel aastal oodata ei tasu. Samuti ei ole Lillenbergi sõnul sel aastal oodata ERRi AppleTV rakendust.

Apple teatas oma iga-aastasel arendajatele mõeldud konverentsil, et peagi on võimalik Siril ka kolmandate osapoolte rakendusi juhtida. See tähendab, et Siril saab paluda mõnes rakenduses midagi teha, varem oskas Siri vaid rakendusi avada.

Avafoto: Apple

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.