Apple

Photoshop jõuab iPadidele, aga ilma paljude oluliste funktsioonideta

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Populaarse töötlusprogrammi Photoshopi iPadidele mõeldud variant jõuab lõpuks ka turule, ent vähemate funktsioonidega kui Adobe algul lubas. Esmalt esitleti tahvelarvutile mõeldud Photoshopi möödunud aasta sügisel, ent pärast seda oleks arendus justkui unarusse jäänud.

Beetaversiooni tesijate sõnul oli Photoshop veel mõni aeg tagasi üsna poolik, vahendab Bloomberg. Funktsioonid nagu filtrid, kihid, pastakad, pintslid, vektorjoonistamine ning eri failide toetus olid kõik puudu. Rakendus oli katsetajate andmeil suisa niivõrd kehv, et teised iPadile pakutavad fototöötlusprogrammid Procreate ja Affinity ületavad seda mitmekordselt.

See tekitab vasturääkivuse Adobe osas, kes aastatagusel esitlusel lubas iPadi Photoshopile täpselt samu omadusi, mida tavalistes arvutiversioonideski. Nüüd teatas firma, et rakenduse esialgne variant lastakse välja ilma eelnimetatud funktsioonideta, ent need lisanduvad tulevikus uuendustega. Adobe esindaja sõnul käib neil koos Apple’ga tihe arendustöö, lubamaks välja ehitada väga võimas töötlusprogramm.

Adobe Photoshop aitaks iPadi kasutajatel mugavalt üle mitme seadme töötada, alustades oma projekti näiteks Macist ning lõpetades iPadis. Kogu ajalugu ja töö sünkroniseeritakse ära ja talletatakse läbi pilve. Photoshop iPadi jaoks saab olema osa Adobe Creative Cloudi tellimusest.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses