Apple

Põhjus, miks iPhone Xr enne oktoobrit tarbijateni ei jõua

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple avalikustas hiljuti lausa kolm uut mudelit  – Xs, Xs Max ja Xr. Neist esimest kahte saab erinevates piirkondades tellida ning esimesed kasutajad peaksid oma telefonid juba sellel nädalal ka kätte saama.

Xr-iga on asjad aga vähem roosilised ja Apple’i pole nii hilise turule tuleku põhjust ka ametlikult avalikustanud. Erinevate allikate sõnul on aga hilinemise põhjuseks LCD paneelide tarneraskused.

Xr-il on kasutusel LCD ekraan erinevalt eelmise aasta tippmudelist X, millel kasutati OLED-i tehnoloogiat. Selle aasta mudelil on aga kvaliteetse tootmise saavutamine oluliselt keerulisem tänu õhukestele ümaratele servadele ja kulmule.

Apple on selle nimel kõvasti vaeva näinud ning hilisemate probleemide vältimiseks ka uue mudeli väljatuleku ohutusse kaugusesse lükanud.

Canalys analüütik Ben Stanton on The Verge’ile ka kinnitanud, et seade pole veel valmis suurtes kogustes müüki paiskamiseks ning selle põhjuseks on just LCD kvaliteedi lihvimine.

Kuna Xr-i puhul on tegu Apple’i selle aasta odavaima mudeliga, mis ei erine palju oma kallimatest kaaslastest, oodatakse sellele suurt müügiedu.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.