Apple

Proovi juba täna: see tarkvara lahendab ära Maci ja ID-kaardi vahelised mured

Selline näeb Web eID Maci arvutis välja.Foto: Kuvatõmmis/RIA

Rubriiki toetab

Juba kolm kuud on Mac App Store’is olnud kättesaadav riigi infosüsteemi ameti (RIA) loodud tarkvara, mis lahendab ära Apple’i ja ID-kaardi vahelise aastaid kestnud mure. Kuigi tarkvara on veel osati arenduses otsustas RIA, et teeb selle huvilistele kättesaadavaks, samas ei hõika seda suuremalt välja.

Kuna Web eID kasutamine sõltub ka e-teenuste loojate poolt tehtavatest arendustest võib hetkel tekkida olukordi, kus probleeme lahendada lubav tarkvara ei toimi paljudes e-teenustes. 

E-teenuste loojad peavad lisaarendusi tegema

Geenius kirjutas Web eID tarkvarast esimest korda eelmise aasta 26. novembril, toona rääkis amet, et tarkvara arendustööd on lõpusirgel. Vahepeal on selgunud, et selle juurutamisel on siiski murekohti, mis vajavad parendamist. 

Loe ka: Suvest võetakse kasutusele uudne ID-kaardi tarkvara, millel on kaks murekohta

Peamine põhjus Web eID loomiseks tuleneski just Macide kasutajatest, kel on alatihti probleeme veebilehitsejatega e-teenustesse sisenemisel. Lahendus võimaldab e-teenustes ID-kaardiga autentimist ning allkirjastamist. Kõigi omaduste kasutamiseks peavad ka e-teenuste loojad oma teenuseid Web eID-spetsiifiliselt arendama. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.