Apple

Rohkemat ma ei taha: Mac oskab lisaks ekraanitõmmisele ka ekraanilt videot salvestada

Lõpuks ometi suurepärane kasutus Macbook Pro Touch Barile. Esiteks saad veenduda, et salvestus tõesti käib ja teiseks saad selle peatada, ilma et hiirega mööda ekraani udjades video tuksi keeraksid.

Rubriiki toetab

On aasta 2018 ja tundub, et Apple on lõpuks lahendanud ekraanitõmmiste ja eriti ekraanil toimuva videoks salvestamise igikestva õuduse.

Mul läks aastaid, et saada selgeks Command+Shift+3 (tõmmis kogu ekraanist) ja Command+Shift+4 (tõmmis hiirega tõmmatavast aknast). Nüüd kasutan neid suure mõnuga iga päev. Kardan, et enamik Windowsi-kasutajaid ei saa kunagi teada, kui geniaalne funktsioon nende klaviatuuril “Prt Scr” taga peitub.

Milleks salvestada videot?

Alati on aga olnud jama video salvestamisega. See on küll ehk spetsiifilisem vajadus. Mõnikord näiteks tahad salvestada jupi mingist striimist, mida parasjagu ei saa alla laadida. Teinekord on vaja salvestada oma tegevust ekraanil – ilma selle funktsiooni abil tehtud tutorial-videoteta oleks Youtube poole tühjem.

Maciga tuleb tegelikult kaasa Quicktime, millel alates OS High Sierrast on samuti Screen Recorder sisse ehitatud. See aga tuleb enne salvestamist eraldi kusagilt Applicationitest üles otsida.

Alates uusimast operatsioonisüsteemist Mojave saab nii screenshoti kui ka screen recordingu esile manada klahvikombinatsioonidega.

Siseneb “Command+Shift+5 “

See on äärmiselt mugav lühikäsk ja paneb imestama, et nii kaua aega võttis, et taolise lahenduseni jõutaks.

“Command+Shift+5” avab juhtimiskeskuse, mille abil saab teha nii pilte kui videosalvestusi.

Ekraanisalvestusega on nüüd kõik korras. Jään huviga ootama, kumb juhtub enne: kas e-maili teenus kuulutatakse ajale jalgu jäänuks ja pannakse kinni, või jõuab siiski klaviatuurile @-märk.

Loe Apple’i enda juhist siit.

Märksõnad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.