Apple

Saage tuttavaks: alkokana ja nutipõrsas

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Sattusin hiljuti konverentsil istuma ühe asjaliku (tõsi, minust noorema) isiku kõrvale. Ühel hetkel märkasin, et ta vehib peaga veidralt edasi-tagasi ja üles-alla. Tahtmatult kiikasin ta ees olevale iPadile ja nägin, et ta animeerib ikooni, mis nägi välja, nagu hunnik sulašokolaadi, aga suure tõenäosusega signifikeeris siiski midagi muud.

Seejärel saatis ta selle… oma emale.

Inimkonna ajalugu on täis sügavalt kaheldava väärtusega leiutisi nagu üht jooki mahutav USB-toitega külmik, maksimaalselt 140 tähemärgiseid sõnumeid aktsepteeriv sotsiaalvõrgustik või manuaalkäigukast. Nüüd on sellesse nimekirja lisandunud “animoji” nimeline asjandus.

Kas see on uus peen sõna emotikonide kohta?

Ei. Sellest, kui 1972. aastal hakkasid kompuutrid emotikonide nimelisi naerunägusid kuvama, on asjad tehniliselt ja ka sisuliselt mõnevõrra edasi liikunud.

Uute iPhone’ide ja iPadidega lisandunud funktsioon lubab sul valida üks 20-st karakterist ning see näoliigutustega liikuma ja sinu häälega rääkima panna. Võid ka uue “memoji” teha, ehk oma eelistuste järgi personaliseeritud pea seadistada. Milleks seda siis kasutada saab?

Mitte ainult nalja pärast

Ehkki ilmselgelt nalja viskamiseks välja mõeldud, on animojid võimelised tänu oma väljendusrikkusele veenvalt edastama ka tõsiseid sõnumeid.

Investeerimisspetsialist Peeter Koppeli poolt loodud animeeritud “nutipõrsa” hoiatussõnum lastele, et nad liiga palju nutiseadmes aega ei veedaks, on kogunud Facebookis müstilised 244 000 vaatamist ja 5165 jagamist.

Üks tuntud Eesti IT-maailma tippusid salvestas aga sõnumi kanalt, mis humoorikalt, aga siiski õõvastavalt küsis, kas oled end reede puhul juba kanaks joonud, nagu hea tava ette näeb?

Niisiis, saagem sõpradeks: animoji. Leiutis, mille potentsiaali me praegu veel ei tea.

Seniks muusikat

Kuniks uue leiutise tõeline väärtus meile vaikselt kohale jõuab, võtkem hetk, et nautida animoji-karaoket.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses