Said jõuludeks uue iPhone’i? Vaata siit, kuidas seda turvaliselt kasutama hakata

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
See on veel vana iPhone XS.Foto: Geenius

Palju õnne. Oled endale jõulukingiks saanud uue iPhone’i. Vaata läbi järgnevad soovitused, sest näitame, kuidas oma telefon seadistada nii, et selle kasutamine oleks turvaline ja mõnus.

Seadista kindlasti ekraanilukk

Ekraanilukk kaitseb sinu telefoni füüsilise ligipääsu eest. Telefoni kasutamiseks tuleb sisestada PIN-kood või end muul moel autoriseerida. Kui said kingiks iPhone X, XS, XS Max või XR mudeli, saad end tuvastada lihtsalt näidates oma nägu telefonile. Teiste mudelite puhul tuleb sul asetada oma sõrm sõrmejälje tuvastamiseks telefoni kodunupule. Telefoni esmaseadistamisel pakub seade PIN-koodi ja näo/sõrmetuvastuse määramist, aga kui jätsid selle vahele, saad ekraaniluku seadistada ka käsitsi.

Ava oma telefonis Settings ning leia avanenud valikutest rida “Face Id & Passcode”. Kui su telefon toetab sõrmejäljelugejat, on valikuks “Touch ID & Passcode”. Avanenud aknas saad määrata ekraanilukuks PIN-koodi või parooli. Soovitame määrata ekraanilukuks parooli, mis koosneb tähtedest ja numbritest. Seda on keerulisem ära arvata ja automaatsete koodimurdjatega murda.

Peale ekraaniluku seadistamist saad salvestada oma biomeetrilise jälje ehk õpetada oma telefonile selgeks sinu näo tundmise või sõrmejälje. Muide, saad telefonile õpetada kuni kaks nägu, juhuks, kui pead vajalikuks, et näiteks su elukaaslane su seadmesse ligi saaks. Sõrmejälgi saab korraga salvestada viis tükki.

Lülita sisse kaheastmeline tuvastamine iCloudi kontol

iCloud ja Apple ID on keskkonnad, mida kaitsta. Seal on nii sinu isiklikud dokumendid, fotod, sõnumid, kontaktid, e-kirjad, kui ka tervete seadmete varukoopiad. Sestap on mõistlik oma Apple’i konto seadistustes aktiveerida kaheastmeline tuvastamine.

Ava oma uues telefonis “Settings”, seejärel vajuta oma nimele ning vajuta “Password & Security” valikule ja lülita sisse valik “Two factor authentication”.

Nüüd, iga kord kui sisse logid, on sul võimalik lasta enda telefonile saata tekstsõnum kuuekohalise numbriga, või saada sama number läbi telefonikõne.

Loe ka siit, kuidas teistes teenustes kahe astmeline kinnitamine sisse lülitada.

Keela Siri lukustusekraanil

Siri on Apple’i digitaalne assistent, kes häälkäskluste peale erinevaid asju teeb. Siri saab aktiveerida ka ilma, et oleksid telefoni lahti lukustanud. Sa arvatavasti ei taha, et keegi kiuslik inimene sinu telefonilt telefonikõnesid teeks või sõnumeid saadaks. Sestap on tark Siri ligipääs lukus telefonile keelata.

Selleks ava taaskord Settings ja navigeeri valikule “Face ID & Passcode” või “Touch ID & Passcode”. Sisesta oma parool ja keri pealkirjani “Allow access when locked.” Seal näed kõiki funktsioone, mida saab telefoni lukust avamata kasutada.

Jälgi, millised rakendused su seadme osadele ligi pääsevad

Iga kord, kui mõni äpp esimest korda mingile osale ligipääsu nõuab, näitab telefon teadet ja küsib, kas lubad sellele rakendusele ligipääsu mingile kindlale informatsioonile. Loe need teated läbi ja mõtle loogiliselt – rakendus, mis peaks käituma nutika äratuskellana ei pea näiteks ligi pääsema su kontaktidele või kalendrile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.