Apple

Saladusloor kerkib: mida toob endaga kaasa iOS 15?

Rubriiki toetab

Apple’il on käed tööd täis oma uusima operatsioonisüsteemi arendamisega, mis näeb ilmavalgust sügisel koos uute telefonidega. Esimesi ametlikke vihjeid uuenduste kohta jagatakse traditsiooniliselt juuni alguses toimuval WWDC arendajate konverentsil, kuid juba on lekkinud ka teateid, mida uuelt versioonilt oodata on.

Bloomberg kirjutab, et suurimad muudatused puudutavad teavitusi, iPadi koduekraani ning turvauuendusi.

Väidetavalt annab iOS 15 võimaluse lisada teavitustele helisid sõltuvalt valitud režiimist. Näiteks saab valida autoga sõitmise, töö, magamise ja muude kategooriate vahel (neid saab ka ise juurde luua).

Tahvelarvutite omanikud saavad aga tulevikus sarnaselt iPhone’idele oma koduekraanidele lisada vidinaid ning täita nendega kas või kogu ekraani.

Turvalisuse poole pealt plaanib Apple välja tuua tööriista, mis annab kasutajale ülevaate rakendustest, mis taustal tema kohta andmeid koguvad.

WWDC arendajate konverents toimub tänavu 7. juunist kuni 11. juunini üle veebi. Värskendatud operatsioonisüsteemi saavad tavakasutajad katsetama hakata juba suvel, kui algab sügiseni kestev beetaversiooni periood.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.