Apple

Screen time – kõik, mida sa oma telefonikasutuse kohta teada ei tahtnud

Screen Time võimaldab oma telefonikasutust jälgida ja piirata.

Rubriiki toetab

Ei lähe enam päevagi mööda, kui sa ei kuuleks kusagil kedagi rääkivat inimkonda haaranud hukutavast nutisõltuvusest. Kui mitte mujal, siis kodus (okei, vaikselt hakkan söögi ajal telefoni asemel teiste inimeste vaatamisega harjuma).

Kõige selle juures, kas mul tõesti on vaja, et seesama telefon ise mulle nina alla hõõruks, kui palju ma teda kasutan? Minu arust see tundub veidi kahtlane kontseptsioon.

Tund ja 41 minutit

Igatahes on iPhone’is olemas “Screen time”, terve ports ilusate värviliste graafikutega infot selle kohta, mille peale ma oma aega kulutan. Veidi on muidugi põnev ka, et mida hirmsat siit välja tuleb. Üldiselt saan teada, et olen viimase seitsme päeva jooksul keskmiselt mässanud telefoniga tund aega ja 41 minutit päevas. On see palju või vähe? Sõltub, kuidas hinnata. Mõni võib-olla tooks välja, et see on umbes poolteist tundi rohkem, kui ma päevas end liigutan.

Juhivad veeb ja tolmuimeja

See, et viimase nädala jooksul olen kõige rohkem kasutanud veebilehitsejat, on üsna ootuspärane. See, et teisel kohal on robottolmuimeja, ehk veidi vähem, aga eks ta on tõesti viimasel ajal mitu korda ringi sõitnud.

Keskmiselt võtan ma telefoni kätte 78 korda päevas (see näitaja on ebanormaalselt madal, sest laupäeval vedeles ta terve päeva riiulis), pooltel kordadel selleks, et kasutada helistamise rakendust.

400 teavitust

Viimase 7 päeva jooksul on e-kirjandus saatnud mulle 139 teadet ja Messenger 85. Kokku keskmiselt 60 notificationit päevas, nii 7 tükki tunnis. Ja kusjuures, need ei tule mitte ainult telefonile, vaid ka kellale. Seda ei ole just vähe.

Mis järeldus sellest kõigest teha? Ma arvan, et kui juba oled endale sellise kalli seadme ostnud, siis eriti tobe oleks seda mitte kasutada. Edasi on juba enda asi, kas sellest kasutusest ka mingit kasu on.

Ahjaa, Screen Time’iga saab ka seada piiranguid teatud rakenduste kasutamisele, aga sellest teine kord, kui olen suutnud sundida end seda katsetama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.