Seletame lihtsalt lahti Apple’i segasevõitu uued teleteenused

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Apple TV+ kontseptsioon jäi veel natukene segaseks.

Rubriiki toetab

Eile toimus Apple’i suur teenuste üritus, kus räägiti palju TV-rakendustest, telesarjadest, eksklusiivsest sisust, telekanalitest, teenuste kombineerimisest ja muust säärasest.

Lühidalt, kõik jäi väga segaseks, millega nüüd täpselt Apple välja tuli, seega püüame seda pundart natukene lahti harutada.

TV rakendus

Alustame sellest, et Apple’il on TV nimeline rakendus. See sai alguse Apple TV nimelisest karbist, mis teleka küljes on ja pilti näitab. Hiljem jõudis TV äpp ka iPhone’i ning iPadi, eile hõigati ka välja, et TV rakendus jõuab Maci ning erinevatesse kolmandate osapoolte nutiteleritesse. Rakendus on tasuta.

TV rakendus koondab praegu erinevatest sisuäppidest pärinevaid filme ja sarju. Näiteks võid sa seal näha oma pooleli olevat sarja Amazon Prime’is või mõnd Netflixist pärit soovitust ja kindlasti hiljuti ostetud iTunesi filme. TV äpis on ka spordisektsioon, mis näitab reaalajas mängude ülekandeid ja punktitabeleid.

Täna ei ole TV rakendus veel Eestis kättesaadav ning pole ka teada, millal see meieni jõuda võiks.

Apple TV Channels ehk kanalid

Eilsel üritusel lubati, et peagi saad Apple TV rakenduse kaudu hakata liituma tasuliste teenustega, nagu HBO või Showtime. Varem pidid sa eraldi nende teenustega liituma. Ehkki Apple TV äpp näitas nendest teenustest soovitusi, avati “Play” vajutades ikkagi konkreetse teenuse äpp.

Apple TV Channels puhul saad aga teenusega liituda otse oma Apple TV rakendusest, kasutades oma Apple ID kontot. See annab ka võimaluse jagada ligipääsu nendele teenustele kuni kuue pereliikmega.

Lisaks hakkavad sarjad ja filmid mängima nüüd Apple TV rakenduses, vähendades probleeme ning muutes kogu vaatamisprotsessi mugavamaks. Siin on hetkel teada olevad Apple TV kanalid, millele ligipääsu saab TV rakendusest osta: Cinemax, HBO, Starz ja Showtime.

Apple TV+ ei hakka asendama Netflixi

Apple tuli välja ka oma originaalsisu platvormiga TV+. Sellest võib mõelda kui eraldi kanalist TV rakenduses, kus on vaid Apple’i kasutajatele eksklusiivne sisu.

Sisu moodustub sarjadest, dokumentaalidest, lastesaadetest ja isegi hommikusaatest. See jõuab kasutajateni sügisel ja selle eest tuleb hakata maksma. Kui palju veel täpselt, see pole teada.

Tuleb arvestada, et selles teenuses on ainult Apple’i originaalsisu, erinevalt Netflixist ja Amazon Prime’ist, seega ei saa tegu olema teenusega, mis hakkab sinu jaoks näiteks Netflixi asendama, sest “A-Rühma” või “Sõprade” vanu osasid, kui sa mingil põhjusel neid näha tahad, sa sealt vaadata ei saa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.