Apple

Siim Männik: Misasja, jälle kirjutasin Keskerakonna asemel Europargile? Nii, mulle aitab

20 aastat tagasi Linuxi terminalist kirjavahetust korraldades küll aadressidega mingit jama ei tekkinud.

Rubriiki toetab

Ajal, mil enamik inimesi kasutab rahulolevalt e-kirjade jaoks gmaili veebiliidest, ei suuda ma loobuda “päriselt minu arvutis oleva” postkasti võludest. Sõltuvalt töökohtadest olen rõõmuga kasutanud nii Outlooki kui ka praegu Maci Maili. Tõsi, oli ka aeg, kui ägasime koos kolleegidega Lotus Notesi ikke all. Sellist häda ei soovita küll vaenlasele ka.

Ei, aadressi valin mina!

Üks häda sellel Mailil siiski on, ja see kasvab järjest suuremaks. Nimelt on ta väga aldis soovitama, millist aadressi võiks to: reale kirjutada. Piisab vaid esitäht kirja panna ja kohe on kümmekond varianti olemas. Väga mugav, justkui. Probleem on selles, et ta on oma soovituse õigsuses väga kindel ja ei ole eriti huvitatud minu plaanidest.

Kõik tundub juba hästi, aga enterit (keegi ei ütle ju tegelikult “return”) vajutades hüppab ikka ette aadress, mida ma tegelikult ei tahtnud.

Selline käitumine on eriti ohtlik, kui oled harjunud pärast aadressi kirjutamist kirja kiirelt Shift-Command-D klahvikombinatsiooniga teele saatma – mis siin ikka enam passida!

Lahendus on kustutamine?

Võiks ju arvata, et selle funktsiooni saab väga lihtsalt kusagilt settingutest maha keerata, “Autocomplete Addresses: Off”. Aga ei, ei saa. Abi on siiski käepärast. Nimelt tuleb käskida Mailil unustada, mis aadressidele sa kunagi oled kirjutanud – siis ei saa ta ka neid enam ette toppida.

Et jõuga unustamisprotseduuri alustada, vali Mail ülamenüüs Window ja sealt Previous Recipients

Avanenud loetelust saad aadresse ühekaupa välja visata, kui sul on kindel valik isikuid, kellele sa kindlasti ei taha kogemata kirjutada. Ma siiski tegin südame kalgiks ja kustutasin kõik mitu tuhat aadressi korraga. Command-A, siis backspace ja läinud nad olidki. Tõsi, midagi ei juhtunud. Soovitused jooksid ikka edasi.

Contacts ka segab

Selgub, et Mail oskab ka Contacts äpist meiliaadressid sisse vedada ja neid soovitama asuda. Võtsin Contacts rakenduse määrangutes iga konto juurest maha linnukese “Enable this account” ja soovitamine kadus.

Asjasse sekkub Siri

Eee… see oli siiski enneaegne järeldus, sest aadresside pakkumise võttis nüüd üle Siri, kes “leidis neid erinevatest äppidest”. Võtsin süsteemiseadetest Siri lahti ja katkusin “Siri Suggestions & Privacy” all iga äpi eest linnukese maha. Tundub, et see lõpuks aitas.

P.S. Pealkirjas toodud näide ei ole väljamõeldis.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.