Siim Männik: Veame kihla, et mul on telefonis rohkem äppe kui sul!

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
See on vaid väike valik mu telefonis paiknevatest tööriistadest.

Rubriiki toetab

Lugesin just kokku, neid on 202. Jah, kakssada kaks. Seal sees on ka põhivarustusse kuuluvad helistaja, sõnumid, Safari jms. Enamuse olen ma ikkagi ise sinna aja jooksul tirinud.

Kas ma olen hull?

Paljud kindlasti vaikselt endamisi nii mõtlesid, õnneks ei pea me seda vestlust näost-näkku, nii et kumbki ei pea silmi maha lööma. Aga ma väidan, et see on aastal 2019 täiesti mõistlik hulk, arvestades telefonide mahutavust ja erinevaid teenuseid, mis tänapäeval – eri riikides – välja on mõeldud.

Arvate, et olen aastate jooksul lihtsalt laisalt lasknud saastal koguneda? See ei vasta tõele. Ma ei satu just väga tihti olukorda, kus on nii igav, et midagi muud teha ei ole kui telefonist vanu äppe kustutada, aga vahel seda ikka juhtub. Eks mingil määral ikka ülearust sodi koguneb, aga üldiselt ma arvan, et mu telefoni ekraan(-id) on kordades paremini korras kui mu laud toimetuses. Okei, see ei ole aus võrdlus.

Mis seal siis on?

Tervelt 36 äpiga on esikohal transpordi ja reisimisega seonduv: lennujaamad, ja -liinid, gpsid, kaardid, taksod, bussipiletid, reisijuhid, ilmateated (okei, vaevalt et lähemal ajal uuesti Maltale lähen, kustutan MaltaWeatheri ära).

Kas ma tõesti reisin niipalju ringi? Ei, aga hoian paljusid neist telefonis sellepärast, et kusagil metroos ilma levita või piisava mobiilse internetita ei ole üldse lõbus uusi äppe otsima ja alla tirima hakata. Eriti, kui on vaja kiirelt teada, kas tuleks hüpata põhja-, või lõunasuunalisele rongile.

Meediat sain 18. Seal sees siis ajalehed, online-väljaanded, raadiod jms.

Suhtlus ja sotsmeedia. Kiirelt lugedes sain 10 erinevat rakendust Facebookist alustades ja Signaliga lõpetades.

Mänge on 7. Sisuliselt mängin ainult Lemminguid, võibolla korra nädalas kümme minutit. Kel huvi natuke niisama meelelahutuseks toksida, proovigu Ping Pong Kingi.

Ja siis muu soga

Tõsi, leidub ka asju, millele esmapilgul õigustust ei leia. Näiteks Ikea kataloog. Meenub, et tõmbasin selle kunagi alla, kuna lugesin, et uue iPhone XRiga peaks saama selle vahvaid liitreaalsuse võimalusi kasutada. Ei saanud. Mingu ta nüüd oma teed.

Kaks Philipsi hambaharja äppi, üks laste versioon. Nende aeg on ka otsas. Järgmiseks Promo Cash&Carry, kus ma käisin tegemas uurivat ajakirjandust selle kohta, kas hulgiladu tänapäeval ka häid säästuvõimalusi pakub. Nüüdseks minu jaoks kasutu hulk koodi.

Ülejäänud las jäävad. Isegi kui ma neid ei kasuta, on telefoni 128 gigabaidisest mälust üle poole tühi ja eks ole sinna kogunenud äppide jada omamoodi ajalugu, mis vanemast peast (näiteks aasta hiljem) helgeid mälestusi tekitab.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.