Apple

Siin see on: kõrge hinnaga äärest-ääreni ekraaniga iPhone X

Apple tõi täna Californias toimunud üritusel välja kauaoodatud iPhone X erimudeli, mille suurimateks trumpideks on suur äärest-ääreni ekraan ning võimas kaamera.

Uuel iPhone X-il on 5,8-tolline HDR Super-Retina ekraan, mis on oma olemuselt 2436×1135 resolutsiooniga OLED-ekraan. See tähendab, et pikslid lülitatakse vajadusel välja, seega on värvid oluliselt paremad. Ekraan võtab enda alla terve seadme esiosa, välja arvatud väikese väljalõike seadme ülaosas, kus asuvad kaamerad fotode tegemiseks ning telefoni avamiseks.

Kuna telefonil on äärest-ääreni ekraan, pidi Apple loobuma kodunupust, mis tähendab ka seda, enam ei ole seadmel sõrmejäljelugejat. Selle asemel on sel näotuvastust, mis kannab nime Face ID. Telefoni avamiseks tuleb ekraani vaadata, iPhone skanneerib kasutaja nägu ning kui see tuvastab, et tegemist on telefoni omanikuga, saab seadet kasutama hakata. Apple’i sõnul tunneb Face ID kasutaja ära vaatamata sellele, kas on öö või kas kasutaja on otsustanud soengut muuta või habeme kasvatada.

Telefoni ei ole aga võimalik avada juhtudel, kui kasutaja silmad on kinni. See tähendab, et keegi ei saa avada magava inimese telefoni, suunates telefoni tema näo poole.

Kodunupu kadumise tõttu tuli Apple’il ka ümber mõelda see, kuidas kasutajad rakenduste vahel liiguvad. Selleks, et mõnest rakendusest tagasi koduekraanile saada, tuleb näpuga ekraani alaosast üles tõmmata, seega on kodunupu vajutamine asendatud liigutusega. Selleks aga, et Sirit aktiveerida, tuleb vajutada telefoni sisselülitusnuppu.

X-i seest leiab sama protsessori, mis on ka uue iPhone 8 ning 8 Plusi sees, pakkudes seega lubaduste kohaselt korralikku jõudlust. Kuna protsessor nõuab aga rohkem akut, on Apple akut suurendanud, seega kestab see nüüd 2 tundi kauem, kui iPhone 7 aku. Akut on võimalik laadida juhtmevabalt.

Selleks, et seadmeid juhtmevabalt laadida, toob Apple turule uue AirPower laadimisaluse, millel on korraga võimalik laadida iPhone’i, Apple Watchi ning ka AirPodse, mis toetavad nüüd juhtmevaba laadimist.

Teistpidi kaamerad

Kui iPhone 7 Plusi ning 8 Plusi puhul on telefoni tagaküljel olevad kaks kaamerat teineteise kõrval, siis iPhone X-i puhul on need teineteise all. Mõlema kaamera sees on 12-megapiksline sensor ning X-iga on võimalik jäädvustada ka portreerežiimis fotosid, kus taust on udune ning esiplaanil olev objekt on kenasti terav.

Lisaks on uuenduskuuri läbinud ka 7-megapiksline selfie-kaamera, millega on nüüd samuti võimalik portreerežiimis fotosid jäädvustada.

Telefon jõuab müügile kahe erineva mälumahuga, valikus on 64 GB  ning 256 GB mälumahuga versioonid. Telefoni hind algab 999 euro juurest ning kliendid saavad need kätte alates novembrist.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.