Apple

Statistika: kingikottides olid Apple’i seadmetest popimad iPad ja iPhone XR

Rubriiki toetab

Apple’i telefonid olid pühade ajal ostjate ja kingisaajate seas populaarsed, mida iseloomustavad ilmekalt Localytics poolt kogutud andmed.

Statistika põhineb nendel seadmetel, mis aktiveeriti esmakordselt ning millele laeti mõni rakendus. Omavahel võrreldi tavapäraselt aktiveeritud seadmete hulka nädalas ning pühade perioodil saadud samu andmeid.

iPadid riisusid koore

Kui eelmisel aastal polnud esiviisikus ühtegi Apple’i tahvelarvutit, siis sel pühade perioodil mahtus esiviisikusse lausa 4 erinevat iPadi. Kõige suuremat kasvu aktiveerimistes võrreldes tavapärasega nägi 9,7 tolline 6 generatsiooni iPad 219 protsendiga.

Alla ei jäänud ka verivärsked iPad Pro mudelid, kus väiksem 11 tolline seade näitas 125 protsendist kasvu ning suurem 12,9 tolline seade 99 protsendist tõusu.

Telefonidest oli suurim tõusja iPhone XR

Ainukese telefonina mahtus esiviisikusse ka iPhone kõige värskem mudel iPhone XR, mille aktiveerimiste arv kasvas pühade ajal 88 protsenti. Suguvennad XS ja XS Max pidid leppima pea poole väiksemate numbritega – vastavalt 49 ja 36 protsenti.

XR on tänu sellistele numbritele ka läbi käesoleva statistika kogumise ajaloo alates 2015. aastast suurimat aktiveerimiste kasvu näidanud mudel.

Üldiselt ennustatigi XR-ile suurimat menu pühade ajaks, mida tõestasid ka head müüginumbrid Black Friday ja Cyber Monday müügipühade ajal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.