Apple

Suur muutus: ka vanemate iPhone’idega ei saa enam kaasa laadimisadaptrit ega kõrvaklappe

Seinaadaptrit enam uute iPhone'idega kaasa ei saa.Shutterstock

Rubriiki toetab

Tehnoloogiaportaalid üle maailma kirjutavad, et ka uute iPhone 11 ja SE mudelitega ei saa enam seinaadaptrit ega kõrvaklappe kaasa. Eesti operaatorid jagavad selle kohta aga kõik erinevat infot.

Apple kuulutas eelmisel nädalal välja uue iPhone 12 seeria ja poelettidele jõuab neli värsket mudelit. Üks suur muudatus võrreldes eelmiste mudelitega on see, et nüüd ei saa iPhone’iga kaasa seinaadaptrit ega kõrvaklappe.

Vahepeal on aga selgunud, et Apple on märkamatult kaotanud seinaadaptri ja kõrvaklapid ka vanemate mudelite karpidest. Näiteks kirjutab MacRumours, et kõrvaklappe ega seinaadaptrit ei tule kaasa enam ka iPhone 11 seeria, iPhone SE ega iPhone XR puhul.

See tähendab, et kui telefoni laadida tahad, pead kaabli otsa leidma või ostma USB-C pordiga adaptri, sest kõikide mudelitega tuleb nüüd kaasa Lightning ja USB-C otsaga kaabel.

Küll aga näitab nii Telia, Elisa kui ka Tele2 tooteinfo, et iPhone 11 ja SE mudelitel (XR mudelit enam müügis pole) on kõrvaklapid ja laadimisadapter endiselt kaasas. Seega küsisime operaatoritelt täpsustust.

Üks kinnitab, üks eitab, üks ei tea

Ilmselt pole aga Apple Eesti operaatoritele ametlikku infot jaganud, sest kõik kolm sidefirmat andsid teema osas väga erineva vastuse.

Näiteks Elisa meediasuhete juht Taavi Teder kinnitas infot ja ütles, et tulevikus enam kõrvaklappe ega seinaadaptreid iPhone SE ja iPhone 11-ga kaasa ei saa. Küll aga on hetkel veel Elisa poes alles varasemalt saabunud mudelid, millel on laadija ja kõrvaklapid veel karbis olemas.

“Hetkel on meil laos nö varem saabunud iPhone 11 ja SE mudelid, millega on kaasas veel laadija ja kõrvaklapid,” ütles Teder. “Uute tarnetega need müügipakenditest kaovad. Seega, kes veel soovib kaasa saada klappe ja laadimisadaptrit, peab ostu lähiajal sooritama.”

Seevastu Tele2-st öeldi Geeniusele, et seinaadaptrit ja kõrvaklappe ei tule kaasa vaid iPhone 12 mudelitega. “iPhone 11 ja SE ostjatele lähevad ka edaspidi kaasa kõrvaklapid ja laadimisadapterid, need on tootja poolt karbis olemas,” sõnas Tele2 esindaja.

Telia pressiesindaja Raigo Neudorf ütles, et ka neil on praegu müügis ja laos olevatel iPhone 11 ja SE mudelitel laadimisadaptrid ja kõrvaklapid karbis olemas, kuid tuleviku osas ta kommenteerida ei osanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.